هفتمین دوره سوگواره عکس «حماسه خون» برگزار می‌شود

01:340

رئیس حوزه هنری گلستان از برگزاری هفتمین دوره سوگواره عکس «حماسه خون» در گلستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمود خواجه‌نژاد در این باره اظهار کرد: کانون عکس حوزه هنری استان گلستان به مناسبت ایام ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان، هفتمین دوره سوگواره عکس استانی را تحت عنوان «حماسه خون» ویژه هنرمندان استان گلستان برگزار می‌کند.

وی افزود: هفتمین دوره سوگواره «حماسه خون»، جهت رقابت هنرمندان استان گلستان، با موضوع آیین‌های پرشکوه و ثبت جلوه‌های معنوی ایام محرم در میان اقوام مختلف گلستانی و ارزش‌ها و آداب و رسوم مرتبط با محرم در استان گلستان برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری گلستان ادامه داد: این سوگواره در بخش اصلی با موضوع «محرم» و در بخش ویژه با موضوع «محرم و اقوام استان گلستان» برگزار می‌شود و عکاسان فرصت دارند تا تاریخ ۲۰ مهرماه آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی تصریح کرد: بخش ویژه به‌منظور جلب‌ توجه و دقت عکاسان، به آیین‌های عزاداری اقوام مختلف استان گلستان و همچنین ثبت و معرفی این نوع از عزاداری‌ها در نظر گرفته‌ شده است.

خواجه‌نژاد عنوان کرد: از همه هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی دعوت می‌‏شود که با حضور در هفتمین دوره سوگواره عکس «حماسه خون» ما را در این مسیر یاری کنند.

این مدیر فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: به نفرات برتر این سوگواره تندیس، لوح تقدیر و جوایز نقدی اهداء خواهد شد و همچنین آثار برگزیده و منتخب هیئت داوران در قالب نمایشگاهی، درمعرض دید عموم علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

۳۰۳۴۵۴


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند