طی مراسم در تالار سوره حوزه هنری؛
هشتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه برگزیدگان مقطع ابتدایی را معرفی کرد

03:520

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز هشتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه در مقطع ابتدایی در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امیرحسین اخوین دبیر هشتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه در مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این دوره از جشنواره در مقطع ابتدایی که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، اظهار کرد: شروع فراخوان این جشنواره از اسفندماه سال ۱۴۰۰ بود که با دریافت ۵۲۰۰ اثر در سطح‌ کشوری همراه بود و ۲۷ کشور در بخش بین الملل در این جشنواره شرکت کردند.

وی اعلام کرد: از روز شنبه ۲۱ آبان ماه، در سینما فلسطین اکران آثار برگزیده جشنواره را شاهد خواهیم بود که تا ۲۵ آبان ماه ادامه دارد و در روز ۲۶ آبان نیز مراسم اهدای جوایز بخش نوجوان جشنواره را خواهیم داشت.

حرف‌های خود را در آثارتان زدید

سجاد عباسی، معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان هم در این مراسم با یادی از مرحوم رحیم‌پور که برای این جشنواره زحمات بسیاری کشیده است، گفت: ما هم مثل شما کودکان و نوجوانان روزی علاقه داشتیم در همین سن و سال دست به تولیدات هنری بزنیم، خوشحالم که شما توانستید چنین موقعیتی را برای خود فراهم کنید.

وی در ادامه با تقدیر از زحمات اخوین به عنوان دبیر جشنواره گفت: امیدوارم این مسیر که تمام هنرمندان طی کردند تا حرف‌های خود را در آثارشان نشان دهند برای کودکان و نوجوانان سرشار از شوق باشد.

جلوه قهرمانان ایرانی آثار هنری ویژه کودکان باشد

شیرین مهرابیان نماینده خانه خلاق تم نیز در این مراسم اظهار کرد: رسالتی در خانه تم تعریف شده است که مبتنی بر آن، بچه های ایرانی باید شخصیت ها و قهرمانان ایرانی داشته باشند‌.

وی افزود: بخش بزرگی از فرهنگ در شخصیت هایی است که هر کشوری در قصه های خود خلق می کند. ما با رویاهایمان زنده هستیم هرچه شخصیت های قصه برای ما باشند و از دل ادبیات و فرهنگ ما بیرون آمده باشند می توانند فرهنگ ایرانی اسلامی را منتقل کنند.

وی ادامه داد: یک شخصیت وقتی قدرتمند می شود که بتواند در فیلم ها و انیمیشن ها بیاید یا در قالب نماد ساخته شود. فرهنگ با تکرار ماندگار می شود؛ افرادی که این محصولات را تولید می کنند نیز قصد دارند زنجیره ای بسازند تا آن شخصیت شکل بگیرد و‌ شناخته شود.

حضور شهرداری با سه موضوع در جشنواره

امیری مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: شهرداری تهران برای اولین بار در این جشنواره با ۳ موضوع اصلی، گام‌ دوم نسل چهارم؛ آسیب های اجتماعی و کودکان کار و خیابان؛ اخلاق و آداب شهروندی شرکت کرده است و برای اولین بار حدود ۱۷۰ اثر از گروه های مختلف به دست ما رسید.

وی در ادامه با برقراری ارتباط با کودکانی که در تالار سوره حوزه هنری و در این مراسم حضور داشتند در مورد خدمات شهرداری و موضوعاتی که می‌تواند مورد توجه فیلمسازی کودکان و نوجوانان شود اشاره کرد.

کودکان خلاقان بزرگی هستند

محمد صادق باطنی مدیر شبکه کودک نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: بچه‌ها بزرگترین خلاق ها و خالق های آثار هنری در سنین خود هستند. باشگاه نهال در شبکه کودک و در هفته ملی کودک افتتاح شد همچنین در شبکه امید نیز باشگاه امید داریم تا بچه های برگزیده جشنواره فیلم مدرسه در باشگاه نهال ادامه مسیر رشد خود را طی کنند، همچنین کارهای برگزیده بچه ها در شبکه کودک به نمایش گذاشته خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم جایزه ویژه خانه خلاق تم اعطا شد و همچنین از برگزیدگان محور نماهنگ و تیزر تبلیغاتی با حضور محمدصادق باطنی و امیرحسین اخوین تقدیر شد و جایزه ویژه کودکان برای کودکان اعطا و از برگزیدگان دو محور علمی آموزشی و انیمیشن و محور داستانی و مستند نیز تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند