«هزار آهنگ» به مناسبت بزرگداشت «احمدعلی راغب» روی آنتن می‌رود

01:0030

برنامه زنده تلویزیونی «هزار آهنگ» به مناسبت بزرگداشت هنرمند متعهد و انقلابی «احمد علی راغب» به همت حوزه هنری روی آنتن شبکه افق می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، برنامه «هزار آهنگ» امشب سه‌شنبه ۲۵ آذرماه، با اجرای اکبر نبوی از ساعت ۲۰ تا ۲۱ به صورت زنده به هنرمند متعهد و انقلابی «احمدعلی راغب» می‌پردازد و میزبان علاقه‌مندان خود خواهد بود.

«مجید اخشابی» خواننده، آهنگساز، پژوهشگر و مدرس دانشگاه به همراه «محسن صفایی‌فرد» نویسنده و پژوهشگر کتاب بانگ آزادی شامل خاطرات شفاهی احمدعلی راغب مهمامانان این برنامه هستند.

گفتنی است، احمد علی راغب یکی از ماندگارترین و شناخته شده‌ترین آهنگسازان و هنرمندان موسیقی انقلاب که طی دهه‌های اخیر خالق ماندگارترین ترانه‌ها و سرودها در این زمینه است، در ۷۶ سالگی پس از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از بیماری سرطان -سه شنبه هفته گذشته ۱۸ آذرماه- دار فانی را وداع گفت.

از استاد احمدعلی راغب، آثار جاودانه و متنوع در حوزه موسیقی انقلاب همچون «بابا خون داد»، «بانگ آزادی»، «خجسته باد این پیروزی»، «راه رجا»، «شهید مطهر»، «آمریکا ننگ به نیرنگ تو»، «هم شاگردی سلام»، «مدرسه‌ها وا شده» و بسیاری آثار دیگر در حافظه مردم به جامانده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند