رئیس حوزه هنری لرستان:
هدف ما پرچمداری هنری اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی است

02:000

رئیس حوزه هنری لرستان گفت: هدف ما پرچمداری هنری اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و ترویج مبانی هنر انقلابی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سامان سپهوند عصر امروز در آیین بزرگداشت ایرج رک رک در دورود با اشاره به فعالیت های این حوزه در طی سال ها فعالیت این نهاد افزود: محور و رسالت اصلی فعالیت ها و برنامه های حوزه تبیین هنر انقلابی و حمایت از هنرمندان متعهد است.

سامان سپهوند با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و یاد و خاطره مرتضی آوینی تصریح کرد: تلاش ما در مجموعه حوزه هنری توجه به رسالت ها و اهداف و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در قالب فعالیت های هنری است.

وی اظهار داشت: ارائه الگوهای ناب اسلامی در توسعه و تعمیق ارزش‌های فرهنگی نیاز امروز جامعه است که از وظایف اصلی و رسالت های حوزه هنری شمار می‌آید.

سپهوند با اشاره به فعالیت های حوزه هنری در راستای هفته هنر انقلاب اسلامی افزود: طی هفته جاری این حوزه فعالیت های مختلفی را در عرصه های مختلف با محوریت تببین هنر انقلاب اسلامی و ارزش های دینی و هنر فاخر در سطح استان برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه هدف حوزه هنری فراهم ساختن بستر مناسب در جهت رشد و شکوفایی استعدادها و انجام فعالیتهای فرهنگی مبتنی بر معرفت اسلامی و متعهد به ارزش های انقلاب است، یادآور شد: حوزه هنری در تمامی برنامه های خود در راستای منویات رهبری و ترویج فرهنگ و هنر دینی اهتمام ویژه داشته است.

رییس حوزه هنری لرستان در ادامه به ضرورت تکریم هنرمندان به ویژه پیشکسوتان عرصه های مختلف هنری تاکید کرد.

وی با اشاره به سال ها تلاش استاد ایرج رکرک در حوزه شعر انقلاب؛ از ایشان به عنوان سرمایه فرهنگی استان یاد کردند و بر لزوم توجه به این پیشکسوتان تاکید کرد.

در ادامه شاعران شرکت کننده در آیین بزرگداشت استاد ایرج رک کرک اشعاری را در قالب موضوعات انقلابی قرائت کردند.

همچنین در این آیین از استاد رک رک شاعر پیشکسوت شهرستان دورود به پاس سالها تلاش های ایشان در عرصه هنر متعهد؛خلق آثار وزین دینی و انقلابی؛ و پرورش نسلی از شاعران جوان و همچنین اعتلای فرهنگ و‌ هنر انقلابی تجلیل شد.

این مراسم با حضور جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی و ادبی در کانون امام علی (ع) شهرستان دورود برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند