دفتر حفظ و اشاعه زبان فارسی برگزار می‌کند:
نگاهی به آسیب‌های زبان فارسی با حضور مهدی صالحی

01:270

دفتر حفظ و اشاعه زبان فارسی حوزه هنری که مدیریت آن را ناصر فیض بر عهده دارد، با برپایی نشستی به آسیب‌های زبان فارسی می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نشست «نگاهی به آسیب‌های زبان فارسی» به همت دفتر حفظ و اشاعه زبان فارسی حوزه هنری با حضور مهدی صالحی برگزار می‌شود.

مهدی صالحی سال‌هاست که به ویراستاری می‌پردازد و دوره‌های آموزشی مختلفی در خصوص «ویرایش و درست‌نویسی» برگزار کرده است. وی به عنوان یک ویراستار دلسوز و فعال معتقد است: «ویراستار یعنی کسی که بر زوایای زبان برای بیان مفاهیم تسلط دارد.»

مهدی صالحی چندین کتاب به چاپ رسانده است که آن جمله می‌توان کتاب «دیپلماسی پیامبر (ص)» را نام برد و از جمله آثار ویراستاری شده وی کتابی با عنوان «یه جور دیگه فکر کن (آموزش مهارت تفکر خلاق)» است. از دیگر آثار مهدی صالحی، دبیر انجمن ویرایش و درست‌نویسی، می‌توان به کتاب‌های: «عصر داستان (وابسته به بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان)»، «کلاه جادویی و مجسمه مسی»، «علم زور: ارتباط پژوهی و جنگ روانی ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۰»، «ماهیگیری یادش بده، انتشارات نشر شهر»، «چرتکه خانوادگی، انتشارات نشر شهر»، «اندیشه سیاسی متفکران مسلمان، انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی»، «چالش با فیلسوف فلسفه در روزگار فروبستگی، انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی» اشاره کرد.

گفتنی است، نشست «نگاهی به آسیب‌های زبان فارسی» با حضور مهدی صالحی روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه ساعت ۱۵ در سالن استاد صفارزاده حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند