نوجوانان دختر دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد روستای امام قیس تقدیر شدند

03:000

همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و «روز دختر» از گروه نوجوانان دختر دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد روستایی امام قیس در دفتر امام جمعه گندمان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در این آیین گفت: تئاتر بچه های مسجد رویکرد مردمی دارد و تلاش حوزه هنری از راه اندازی دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد استعداد یابی و جذب هنرمندان متعهد هنر تئاتر در استان است.

احسان قائدی افزود: الویت حوزه هنری در دوره جدید تمرکز بر فرا شهرکرد و فعال کردن هنرمندان در جای جای نقاط مختلف استان است و در این امر توجه به مسجد به عنوان مهمترین پایگاه فرهنگی  هر شهر و روستا در دستور کار حوزه هنری است.

وی یاد آور شد: حوزه هنری استان آمادگی خود جهت برگزاری کارگاه های مختلف شعر، داستان، قیلم کوتاه ، مستند، تئاتر و …. را در شهرستان های مختلف اعلام می دارد و تلاش دارد استعداد های مختلف در رشته های هنری در سراسر استان را شناسایی و جهت رشد پیشرفت این هنرمندان جوان تمام توان خود را به کار گیرد.

رئیس حوزه هنری ضمن تشکر از گروه نمایش دختران تئاتر مردمی بچه های مسجد روستای امام قیس تئاتر مردمی بچه های مسجد را گونه ای از نمایش عنوان کرد که می توانند ارتباط بهتری با مردم عامه داشته باشد و اضافه کرد:  تئاتر به عنوان هنری زنده می تواند در رشد و اعتلای فرهنگ موثر باشد و تئاتر مردمی بچه های مسجد با توجه به تکیه بر نمایش های مذهبی بستر مناسبی برای ارائه در مساجد است.

قائدی افزود: مسجد باید پایگاه فرهنگی، اقتصادی ، هنری و … باشد و باید تلاش کنیم به مانند اوایل انقلاب اسلامی مساجد استان را با برنامه های دیگر فرهنگی و هنری فعال تر کنیم.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی احمدی له امام جمعه بخش گندمان نیز در این نشست ضمن تبریک  میلاد حضرت معصومه «س» و  قدردانی از زحمات گروه تئاتر بچه های مسجد و حمایت های حوزه هنری استان از فعالیت های فرهنگی و هنری گفت: توجه به بخش گندمان در مسائل هنری کم است و این در حالی است که استعداد های بسیار خوبی در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری در این بخش استان وجود دارد.

سید ابراهیم حسینی احمدی له افزود: اینکه حوزه هنری خود در جذب و راهنمایی این نیرو های جوان پیش قدم شده است بسیار مبارک است و امید وارم  با تلاش و پیگیری های مستمر این سازمان فرهنگی و هنری شاهد برگزاری برنامه های خوب فرهنگی و هنری در این بخش استان باشیم.

حجت الاسلام حسینی احمدی له اظهار داشت: اجرای برنامه  های فاخر فرهنگی و هنری در مساجد استان بسیار مهم و ضروری است و ما از این امر استقبال خواهیم کرد و هر کمکی نیز بتوانیم در این باره انجام خواهیم داد.

در این آیین از هنرمندان گروه تئاتر مسجد روستایی امام قیس به نام های زهره اسماعیلی سرپرست گروه و کارگردان، مهدیه رنجبر، الهام اسماعلیی، فاطمه بنی هاشمی، غزل سیاوشی، شادی حبیبی، زهرا قریبی، الهه بنی هاشمی، سحر بنی هاشمی، سمانه قنبری  و فاطمه عظیمی به عنوان بازیگر و عوامل تقدیر به عمل آمد .

این گروه نمایش در هفته هنر انقلاب اسلامی در نخستین سلسله رویداد هنرهای نمایشی تئاتر مردمی بچه های مسجد «محرابیان» نمایشی را با عنوان «مروارید های اروند» با موضوع شهدای غواص در مساجد بخش گندمان اجرا کرده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند