حوزه هنری آلبوم «دمساز» را منتشر کرد

01:020

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری،‌ «دمساز» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار موسیقی منتشر شده در روزهای اخیر است که به آهنگسازی و خوانندگی عبدالله ساورعلیا و تنظیم بهنام ارجمندی توسط حوزه هنری استان گلستان و همراهی مرکز موسیقی حوزه هنری شنیدنی شد.

در این اثر که چندی پیش به عنوان یکی از آثار برگزیده موسیقی در جشنواره تولیدات حوزه هنری کشور معرفی شده بود، صابر نظرگاهی نوازنده تار، بهنام ارجمندی نوازنده عود، فردین لاهورپور نوازنده نی، محسن میرزا زاده نوازنده دو تار، علیرضا دریایی نوازنده کمانچه و محسن بدری نوازنده سازهای کوبه‌ای گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.

«آغاز» با شعر نظامی، «همراز» با اشعاری از خواجوی کرمانی و مولوی و تنظیم ساورعلیا، «نیاز» با شعر مولوی، «آواز» با شعر محمد حسین صغیر اصفهانی، «گداز» با شعر محمد حسین صغیر اصفهانی، «غماز» با شعر سعدی و «طناز» با شعر مولوی اسامی آثار منتشر شده در آلبوم «دمساز» هستند.

عبدالله ساورعلیا در یادداشتی به مناسبت انتشار این آلبوم نوشته است: «از هر گوشه این سرزمین پرگهر، نغمه‌هایی بر می‌خیزد که گوش دل را می‌نوازد و جان را به گلستان جمال الهی رهنمون می‌سازد. «دمساز» هم بر اساس موسیقی اقوام گلستان با کلامی از شاعران پارسی گوی ساخته شده تا نسیمی از این دریای بیکران عشق و عرفان بر مشام جام شیفتگان بوزد»


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند