با تحلیل و بررسی کتاب «حقیقت سمیر»؛
نهمین جلسه از سلسله جلسات ماهانه «روایت بیداری» برگزار می‌شود

01:250

دفتر هنر و ادبیات بیداری حوزه هنری انقلاب اسلامی نهمین جلسه از سلسله جلسات ماهانه «روایت بیداری» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نهمین جلسه از سلسله جلسات ماهانه «روایت بیداری» در راستای تحلیل و بررسی کتاب «حقیقت سمیر» با حضور نویسنده کتاب و کارشناسان عرصه فرهنگ و هنر مقاومت برگزار می‌شود.

دکتر مجتبی رحماندوست، سعدالله زارعی، حاج قاسم تبریزی و دکتر یعقوب توکلی کارشناسان این برنامه هستند.

نهمین جلسه از سلسله جلسات ماهانه «روایت بیداری» چهارشنبه ۲۷ مهرماه از ساعت ۱۶ در سالن سلمان هرانی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود و حضور برای عموم آزاد است.

کتاب «حقیقت سمیر» منتشر شده از سوره مهر و نوشته یعقوب توکلی است. این کتاب مصاحبه نویسنده با «سمیر سامی‌قنطار» است. «سمیر قنطار» قدیمی ترین اسیر لبنانی دربند رژیم صهیونیستی، در سال‌های آخر دهه ۱۹۷۰ میلادی در یک عملیات ضد صهیونیستی به اسارت در آمد و سال ۲۰۰۸ در جریان تبادل جنازه دو سرباز رژیم صهیونیستی، به کشور لبنان تحویل داده شد.

شهید سمیر قنطار در سال ۱۹۶۲میلادی در لبنان در خانواده‌ای دروزی متولد شد. خانواده وی از مبارزان لبنانی بودند. سمیر در ۱۴ سالگی به جبهه آزادی بخش فلسطین پیوست.

شهید سمیر قنطار در روز ۲۰ دسامبر ۲۰۱۵م در ۵۳ سالگی بر اثر حمله موشکی رژیم صهیونسیتی در جرمانا، در نزدیکی دمشق سوریه به شهادت رسید و در ضاحیه بیروت به‌خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند