با حضور هوشنگ جاوید برگزار می شود؛
نهمين نشست زبان‌‌شناخت با موضوع زبان فارسی و هنرهای آیینی سوگ

01:260

نهمين نشست زبان‌شناخت با موضوع زبان فارسی و هنرهای آیینی سوگ، ساعت ۱۶ تا ۱۸ دوشنبه‌ ۲۴ مرداد به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه‌ هنری و با حضور هوشنگ جاوید، پژوهشگر فرهنگ مردم و موسیقی نواحی ایران، در سالن طاهره صفارزاده حوزه‌ هنری برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی حوزه‌ هنری، هوشنگ جاوید فارغ‌التحصیل رشتهٔ فیلم‌برداری و نورپردازی از دانشکدهٔ صداوسیما و از شاگردان زنده‌یاد سید ابوالقاسم انجوی شیرازی، بنیان‌گذار مکتب مرکز فرهنگ مردم ایران در صداوسیما است.

جاوید تاکنون مسئولیت‌های فراوانی در حوزهٔ موسیقی آیینی و نواحی ایران بر عهده داشته و مدیر و طراح و دبیر چندین جشنواره موسیقی آیینی و نواحی ایران بوده و تألیفات پژوهشی متعددی را هم در کارنامهٔ خود دارد که ازجمله می‌توان به کتاب‌های: آواهای روح‌نواز، موسیقی آیینی، نقش زن در موسیقی مناطق و نواحی ایران، موسیقی رمضان در ایران، آخرین خنیاگر (شرح حال زندگی حاج قربان سلیمانی)، مناقب‌خوانی (موسیقی قدسی، مذهبی و آیینی ایران) و آشنایی بر موسیقی مناطق و نواحی ایران اشاره‌ کرد.

این نشست همزمان با برگزاری، به صورت زنده از صفحه اینستاگرام حلقه زبان‌ فارسی به نشانی h.z.farsi نیز پخش می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند در زمان يادشده به سالن طاهره صفارزاده حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند