با برگزاری ویژه‌برنامه «محله هنر»؛
«نهضت هنر وارثین» حوزه هنری در استان مازندران رسماً آغاز شد

03:000

با برگزاری ویژه‌برنامه «محله هنر»، «نهضت هنر وارثین» حوزه هنری در در کوی قدس ذغالچال ساری رسماً آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، ویژه‌برنامه «محله هنر» در کوی قدس ذغالچال ساری با همراهی قرارگاه تحول اجتماعی استان برگزار شد.

گفتنی است، این برنامه فرهنگی هنری به بهانه افتتاح دوره‌های آموزشی هنری-جهادی در این محله تحت عنوان قرارگاه هنر اجتماعی یا «نهضت هنر وارثین» (هنرمندان رهرو شهید سیاح طاهری) حوزه هنری مازندران شکل گرفت.

«محله هنر» در قالب جُنگی شاد در بخش‌های نمایشگاه نقاشی و کاریکاتور، مسابقه نقاشی، اجرای سرود، اجرای نمایش، استندآپ کمدی، بازی، قصه‌گویی و تقدیر از فعالان فرهنگی محله در کوی قدس ذغالچال ساری برگزار شد.

نکته قابل توجه اینکه، رویداد فرهنگی یادشده که با حضور تنی چند از هنرمندان و مسئولان محلی و استانی با تمرکز بر رده سنی نوجوان و جوان صورت گرفت، با استقبال قابل توجهی از سوی خانواده‌ها همراه شد.

مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران در این همایش عمومی، ضمن قدردانی از اعتماد خانواده‌ها با ذکر این نکته که عنوان قرارگاه هنری جهادی از فعالیت‌های شهید سیاح طاهری برگرفته شده، افزود: شهید سیاح طاهری از جمله کسانی بوده که به شکلی پیگیر با همکاری هنرمندان برجسته، برنامه‌های فرهنگی هنری در مناطق کم‌برخوردار کشور طراحی و اجرا می‌کرده و اکنون حوزه هنری طی یک برنامه ملی به پایه‌ریزی چنین حرکتی دست زده است.

وی همچنین گفت: حوزه هنری مازندران نیز با طراحی کارگروه هنر اجتماعی با ساختاری مشخص و برنامه‌ریزی هدفمند در نظر دارد، با همکاری هنرمندان متعهد، علاوه بر رویدادهای سرگرم‌کننده، برنامه‌های آموزش‌محوری در قالب هنر جهادی با تمرکز بر رده سنی نوجوان و جوان جهت کشف استعدادهای هنری و فعالیت‌های هویت‌بخش با رویکرد اعتلای فکری و روحی در مناطق کم‌برخوردار به اجرا در آورد.

معصومی گرجی ضمن قدردانی از مسئولان کوی قدس، از ثبت‌نام بیش از ۸۰ نوجوان و جوان این محله خبر داد و گفت: خروجی دوره‌های آموزشی پس از یک مقطع دو تا سه ماهه، تولید آثار هنری و تشکیل گروه‌هایی توسط همین هنرجویان (با کمک مربیان هنرمند) خواهد بود و حوزه هنری مازندران در نظر دارد جهت ارائه آثار تولیدی در نقاط مختلف استان و در صورت امکان رویدادها و جشنواره‌های کشور از این هنرآموزان حمایت و پشتیبانی کند.

شایان ذکر است که از هفته آینده دوره‌های آموزشی هنری حوزه هنری مازندران در کوی قدس ذغالچال ساری در رشته‌های نمایش، سرود، عکاسی موبایلی، مستندسازی (فیلم‌سازی) موبایلی و نرم‌افزارهای موبایلی ویرایش تصویر آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند