در حاشیه رونمایی کتاب «آن یار صادق»؛
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خواستار پرهیز از نگاه غربی در آثار هنری شد

03:0070

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در دیدار کارکنان حوزه هنری استان و در حاشیه رونمایی از مجموعه خاطرات آیت ا.. «مهمان نواز» با عنوان «آن یار صادق»  به تبیین مولفه‌های هنر اثرگذار و فاخر پرداخت و پرهیز از  نگاه غربی و لیبرالی و هدفگیری هالیودی و پرداختن به هنر در قالب دینی و  با اخلاق اسلامی را تاثیرگذار دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در دیدار کارکنان حوزه هنری خراسان شمالی همزمان با نخستین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی به تبیین جایگاه قرآن به عنوان معجزه پیامبر اکرم (ص) اشاره و از آن به عنوان هنری که در قالب ادبیات قرآنی بیان و به جامعه عرضه شده است، یاد کرد و گفت: قران بزرگ‌ترین نعمت خداوند به بشریت است و امروز اگر کسی در نبوت پیامبر شک کند ارائه قرآن کافی است.

وی با بیان این که خداوند حقایق را در قالب هنرمندانه و از طریق قرآن؛ کتاب آسمانی به جامعه عرضه کرد، اظهار داشت: از این روی ارائه هنری فاخر و ارزشمند از سوی جامعه هنری ضرورتی انکار ناپذیر است.

امام جمعه بجنورد هم‌چنین با اشاره به تولید آثار فاخر عرفانی در ادبیات فارسی از راز ماندگار آثار هنری مختلف و تاثیرگذاری آن با تولید محتوای هنرمندانه سخن گفت و در بخش دیگری از سخنانش به مولفه‌های هنر اثرگذار پرداخت و بر نقش و تاثیرپذیری هنر به واسطه در اوج و هدفمند بودن آن تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین «نوری» هم‌چنین با اشاره به هدفمند بودن هنر و بیان آثاری با این رویکرد در زمینه‌های مختلف ادبی و سینمایی در جهان که ظاهری هنرمندانه را یدک می‌کشند، گفت: هنری که با هدفگیری هالیودی و نگاه غربی و لیبرالی تنظیم شود ،جامعه را نابود و از مسیر منحرف می‌کند، اما هنری که در قالب دینی و اخلاق اسلامی ارائه شود و جهت‌گیری آن حق و اصلاح جامعه باشد به طور حق تاثیرگذار است.

وی قرآن و شیوه تبلیغ پیامبر(ص) را از نمونه‌های هنرمندانه و تاثیرگذار در جامعه بیان و هنرمندان را به حرکت در این مسیر و  تولید آثاری فاخری از این دست ترغیب کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان از شهید آوینی؛ سید شهیدان اهل قلم به عنوان یکی از نمونه‌های تاثیرگذار در انقلاب  اسلامی یاد کرد که در کنار تواضع و اخلاص هنرمندانه از هنرش بهره گرفت.

او از این که در قصه ۸ سال دفاع مقدس صحنه‌های بسیار و شخصیت‌های خاص و بی‌نظیری ظهورکردند که می‌تواند دست‌مایه هنرمندان قرار بگیرد از هنرمندان خواست تا از ظرفیت‌های موجود استان برای تولید آثار فاخر در زمینه‌های مختلف بهره بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین «نوری» هم‌چنین در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب خاطرات آیت ا… «مهمان نواز» با عنوان «آن یار صادق» با اشاره به به تلاش‌ های نیم قرن آیت ا.. مهمان نواز برای مدیریت انقلاب اسلامی، استقلال و ولایی‌ بودن را از ویژگی‌های فردی این عالم دینی برشمرد.

اکرم صدیقی‌کلاته رئیس حوزه هنری خراسان شمالی نیز در این مراسم به فعالیت‌های حوزه هنری در بخش‌های مختلف اشاره کرد و برگزاری جشنواره کارتون وکاریکاتور، تولید آثار گرافیکی در بزنگاه‌های مهم در زمینه هنرهای تجسمی، برگزاری کارگاه‌های شعر و داستان و تولید آثار مختلف هم چون شبستانی از صبح گزیده آثار شاعر آیینی مرحوم حاج داراب بدخشان  را  ازجمله اقدامات حوزه هنری خراسان شمالی برشمرد.

وی هم‌چنین از ظرفیت‌های خوب هنرمندان برای تولید آثار مختلف در صورت فراهم بودن اعتبارت فرهنگی و هنری سخن گفت و رونمایی از مجموعه «آن یار صادق» را ادی دینی به آیت ا… «مهمان نواز» دانست.

در حاشیه این دیدار از کتاب خاطرات آیت ا… مهمان نواز با عنوان «آن یار صادق» با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و جامعه فرهنگی و هنری رونمایی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند