نماینده ولی فقیه در تبریز: بار اصلی جهاد تبیین بر دوش اهالی هنر انقلاب است

02:350

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: بار اصلی جهاد تبیین بر دوش اهالی هنر انقلاب است.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی آل هاشم در دیدار با هنرمندان به مناسبت هفته هنر انقلاب با بیان اینکه در بحث جهاد تبیین انتظاری که از اهالی هنر می رود، از سایر اقشار وجود ندارد، اظهار کرد: باید در رابطه با جهاد تبیین، چندین سئوال را از خودمان طرح کنیم که چگونه می توان به اهداف جهاد تبیین برسیم.

وی افزود: آیا در این راستا، آرایش جهادی گرفتید؟، قرارگاه مرکزی آرایش جهادی گرفته شده، کجاست؟، فرمانده مرکزی قرارگاه چه کسی یا چه کسانی است؟، ترکیب اعضای ستاد جهاد تبیین چه کسانی هستند؟، راهبردهای پدافندی و آفندی ستاد جهاد تبیین مشخص شده و چیست؟.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: آیا قوانین پارلمانی در ستاد جهاد تبیین وجود دارد؟، آیا جهاد تبیین برای ۱۰ کانون فرهنگ ساز برنامه دارد؟.

وی کانون های ۱۰ گانه فرهنگ ساز را خانواده، مدارس، هیئت مذهبی، حوزه های علمیه، دانشگاه، بازار، رسانه، سازمان های مردم نهاد و امامت جمعه عنوان کرد و گفت: طرح هایی را باید برای نسل جوان انقلاب طراحی کرد که پیوست فرهنگی و تربیتی داشته باشد و این طرح ها باید دارای توجیه عقلانی باشد.

حجت الاسلام در ادامه افزود: باید این طرح ها متناسب، پاسخگو، همه فهم و قابل آموزش باشد و همچنین دارای جذابیت و رضایت بخشی باشند.

مردمی سازی فعالیت های فرهنگی هفته هنر انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی

سیدمحمدحسین بلاغی رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی در دیدار هنرمندان با نماینده ولی فقیه در استان و نماز جمعه تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی و هنری برای هفته هنر انقلاب اسلامی پیش بینی شده است که این برنامه ها از روز پنجشنبه هفته گذشته با غبارروبی مزار شهدا آغاز شد و در ادامه با نمایش های خیابانی، زنگ آوینی در مدارس، عصرهای شعر، دومین نمایشگاه کاتبان قرآن کریم و چندین برنامه دیگر ادامه می یابد.

وی با اشاره به تدوین سند تحول حوزه هنری آذربایجان شرقی با عنوان آذربایجان پیشرو در انقلاب اشاره کرد و گفت: طی ۱۳۰ جلسه و نشست با نخبگان و اصحاب فرهنگ و هنر استان، سند تحول حوزه هنری استان تدوین شده که در این سند بیش از یک هزار و ۲۰۰ عنوان برنامه پیش بینی شده که از این تعداد، بیش از ۴ هزار برنامه تولید محتوا برای مخاطبان نسل جوان و نوجوان برگزار می شود.

رئیس حوزه هنری استان در ادامه اظهار کرد: پروژه بازسازی پردیس فرهنگی سینمایی ۲۹ بهمن تبریز در خردادماه امسال با افتتاح ۱۰ سالن سینما افتتاح می شود که با افتتاح این پردیس تحولی بسیار خوبی در حوزه سینمایی رخ می‌هد. با افتتاح این پردیس فرهنگی سینمایی، ظرفیت سالن های سینمایی استان آذربایجان شرقی دو برابر خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند