نمایش «قلیان اویونی» در سی‌و‌نهمین جشنواره تئاتر فجر

01:0030

نمایش «قلیان اویونی» از حوزه هنری زنجان، به نویسندگی علیرضا فریدراد و کارگردانی حمیدرضا قزلباش، به بخش نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر فجر راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ۲۵ اثر به بخش نمایش‌های خیابانی سی‌و‌نهمین جشنواره تئاتر فجر راه یافتند که نمایش «قلیان اویونی» از زنجان نیز موفق به راهیابی در بخش نمایش‌های خیابانی جشنواره شده است.

نمایش «قلیان اویونی» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا قزلباش در موضوع نمایش‌های آیینی سنتی است که با پرداختن به فولکورها و بازی‎‌های سنتی توانسته بخشی از آیین‌های استان را بر روی صحنه ببرد.

در این نمایش فرهاد ابوالفضلی، متین اجاق فقیهی، علی مهاجری، رضا جنتی، علی عباسی، جلال نوری، جلال نوری، علی رضایی‌راد، علیرضا فریدراد و محمدولی فروتن، زهره مسلمیون و مبینا فیروزی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

شایان ذکر است، سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از ۱۱ تا ۲۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

گفتنی است، این نمایش در راستای یک قصه بسیار ساده از قهر زن و شوهر روستایی است که اهالی روستا سعی در آشتی دادن این زوج را دارند و سعی دارد به چند مورد از آداب و سنن و آیین‌ها به‌ویژه بازی‌های محلی زنجان از قبیل «قلیان اویونی»، «ار تولاما»، «قلیبانی» و «تکم گردانی» بپردازد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند