با حمایت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری؛
نمایش «عند ما تنتهی تسقط» به جشنواره جندوبه تونس راه‌یافت

03:020

اعضای گروه تئاتر شمایل معتقدند برگزارکنندگان بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر به آنها بدقولی کرده‌اند اما نمایش عند ما تنتهی تسقط همچنان مسیر موفقیت‌هایش را ادامه می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری؛ عبدالهادی الجرف سرپرست گروه تئاتر شمایل و نویسنده و کارگردان نمایش «عند ما تنتهی تسقط» از شهرستان سوسنگرد گفت: نمایش عند ما تنتهی تسقط برگزیده جایزه تئاتر عربی السلام بود و بعد به بخش بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر معرفی شد. هم‌اکنون کار ما برای شرکت در جشنواره جندوبه تونس و جشنواره کاف تأیید شده است.

او افزود: نمایش عند ما تنتهی تسقط به موضوع خلقت آدم، نابود شدن زمین به دست او و آفرینش دوباره زمین پرداخته است.این کار ظلمی را که ما انسان‌ها روی زمین انجام می‌دهیم، به نمایش می‌گذارد و نگارش آن نزدیک به ۳یا۴سال طول کشید در واقع ما قبلا آن را روی صحنه برده بودیم اما امسال با طرح و برنامه آن را بزرگتر کردیم.

الجرف بیان کرد:تمرین نمایش عند ما تنتهی تسقط ۷ماه طول کشید. دست‌اندرکاران تولید این اثر نمایشی ۱۲نفر هستند.

نویسنده و کارگردان نمایش عند ما تنتهی تسقط گفت: حوزه هنری پای کار آمد و همکاری خوبی با ما داشت.

الجرف سرانجام نمایش عند ما تنتهی تسقط در جشنواره جندوقه تونس را چنین پیشبینی کرد: کار خوب پیش می‌رود و بازیگران تلاش می‌کنند که کارشان را به بهترین نحو انجام دهند بنابراین انشاء الله در جشنواره جندوبه تونس نتیجه خوبی خواهیم گرفت .

او افزود: مردم اهواز تا به امروز درخواست‌های زیادی برای اجرای عمومی نمایش عند ما تنتهی تسقط داشته‌اند اما ما به دلیل مذیقه زمانی و لزوم آمادگی برای حضور در جشنواره تونس نتوانستیم پاسخی به این درخواست‌ها بدهیم. انشاء الله پس از بازگشت از تونس اجراهای عمومی نمایش مذکور را خواهیم داشت.

فائزه سودانی بازیگر نمایش عند ما تنتهی تسقط( وقتی که به تکبر می‌رسی، سقوط میکنی) گفت: من در نمایش عند ما تنهتی تسقط نقش زمین و مادر کائنات را ایفا می‌کنم و امیدوارم بتوانیم در کشور تونس اجرای خوبی داشته باشیم و برای کشورمان افتخار بیافرینیم.

امجد جلالی بازیگر دیگر نمایش عند ما تنتهی تسقط نیز بیان کرد: من یکی از آدم‌هایی هستم که در نمایش عند ما تنتهی تسقط دوباره زنده می‌شوم و یک سری کارهایی را که یک بشر انسان دوست نباید انجام بدهد، انجام می‌دهم.

مرتضی مسعودی دستیار کارگردان نمایش عند ما تنتهی تسقط گفت: نمایش عند ما تنتهی تسقط اولین نمایشی بوده که از استان خوزستان و به زبان عربی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پذیرفته شده است. دست‌اندرکاران تولید آن به عنوان اولین گروه هنری ایرانی عرب‌زبان هستند که عازم خارج از کشور می‌شوند و در جشنواره‌های معتبر شمال آفریقا حضور پیدا می‌کنند.

او بیان کرد:کار کردن در کنار آقای الجرف بسیار لذت‌بخش است. آقای الجرف از زمره افرادی هستند که نگاه تجربی به کارگردانی، نویسندگی و حتی عناصر بازیگر و موسیقی دارند.

مسعودی افزود: من مطمئنم که حضور در جشنواره‌های شمال آفریقا ایستگاه پایانی نمایش عند ما تنتهی تسقط نخواهد بود و اطمینان دارم این نمایش با مضمون انسانی خودش در کشورهای مختلفی روی صحنه خواهد رفت.

او سختی‌های بدقولی‌های مسئولان برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر را از مشکلات کار روی نمایش عند ما تنتهی تسقط دانست و گفت: کار ما دو بازیگر عراقی دارد اما مدیران جشنواره تئاتر فجر وجود این بازیگران در نمایش ما را انکار کردند و حتی نصف ورودی کارهای داخلی را به اثر ما اختصاص دادند. این اتفاق برای اعضای گروه ما بسیار شوکه‌کننده بود.

مسعودی بیان کرد: نمایش عند ما تنتهی تسقط با تهیه‌کنندگی الجرف و حمایت حوزه هنری جلو آمده است. آن تمرینات بسیار سختی داشت اما نتیجه شیرینی به کام عواملش رسید.

الجرف گفت: امیدوارم مسئولان کشورمان میزان اهمیت تئاتر را بدانند، به گروه‌های استانی این هنر نمایشی اعتماد کنند و از این گروه‌ها حمایت کنند. ما تئاتر را برای مردم کار می‌کنیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند