نمایش «شیخ» به همت حوزه هنری آبادان تولید شد

01:520

تئاتر نمایشی «شیخ» کاری جدید از عبدالرضا سواعدی به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان تولید و به زودی روی صحنه می رود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایش «شیخ» جدیدترین اثر نمایشی عبدالرضا سواعدی به همراه عوامل خود در تالار زنده یاد حاتمی نژاد مرکز فرهنگی هنری شهید آوینی به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان برای حضور در جشنواره ها و اجرای عمومی تولید شد و به زودی روی صحنه می رود.

عبدالرضا سواعدی درباره جدیرترین اثر نمایشی خود اظهار کرد: این داستان در دوران تسلط شیخ خزعل از ایادی انگلیس و قدرت گرفتن رضا قلدر در مقام وزیر جنگ احمد شاه قاجار اتفاق می افتد.

نویسنده و کارگردان این اثر نمایشی افزود: به تصویر کشیدن دوران مهم و حیاتی معاصر خوزستان می تواند راهگشای اعتلای هنر نمایش و ایجاد ارتباط با مخاطب باشد.

وی با بیان اینکه باید در این دوران حساس به تاریخ و مردم این خطه زرخیز توجه و اهتمام بیشتری داشت تصریح کرد: تاریخ و اتفاقات مهم خوزستان می تواند ایده ها و طرح های خوبی برای هنر تاتر و نویسندگان بومی و جوان این استان باشد.

سواعدی با اعلام اسامی بازیگران نمایش شیخ اضافه کرد: بازیگرانی همچون مهدی گازری (شیخ)، رزا ایرانمنش (ازها)، مهدی شاغولی (صبیح)، مهدی گرنافی (علوان)، امید وفادار (عاصی) داود رجبی زاده (حمراوی)، فاطمه کلامی (ایما) در این اثر نمایشی ایفا نقش می کنند.

وی به دیگر عوامل پشت صحنه این اثر نمایشی اشاره کرد و ادامه داد: مرضیه محمدی (منشی صحنه)، حمید سواعدی (افکتور)، احمد مزرعاوی (نور)، زینب صاحبدل (طراح بروشور و پوستر) و عبدالرضا سواعدی (طراح صحنه و لباس و نویسنده و کارگران) هستند.

نویسنده و کارگردان اثر نمایشی شیخ یاد آور شد: مدت زمان نمایش شیخ ۷۰ دقیقه است که به همت واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان تولید شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند