نمایش «سرخ او» از مازندران، راهی جشنواره تئاتر فجر شد

01:180

نمایش «سرخ او» به کارگردانی مهیار هزار جریبی پس از رقابت در جشنواره استانی مجوز حضور در جشنواره تئاتر فجر را گرفت.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران، یاسر محمودی برنتی مسئول هنرهای نمایشی این مرکز عنوان کرد: نمایش «سرخ او» کاری از گروه نمایشی «سیرانگ» بهشهر است که قبل از این در جشنواره سراسری تئاتر بسیج و جشنواره سوره ماه شرکت و جوایز متعددی را دریافت کرده است.

وی گفت: مهیار هزارجریبی نویسنده و کارگردان این اثر نمایشی است و توانسته پس از حضور در سی و سومین جشنواره تئاتر استانی ( ۳۰ آبان ۱۴۰۰) و جلب نظر داوران به عنوان اثر برگزیده به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شود.

محمودی برنتی همچنین با اشاره به اینکه نمایش یادشده تولید حوزه هنری مازندران بوده است، ادامه داد: «سرخ او» در سی و سومین جشنواره تئاتر استانی عناوینی از جمله رتبه نخست کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی، رتبه دوم بازیگری مرد، رتبه نخست بازیگری زن، تقدیر طراحی صحنه و برگزیده موسیقی را از آن خود کرد.

شایان ذکر است، این نمایش داستان یکی از شهدای غواص است که در یکی از روستا‌های بهشهر به خاک سپرده شده و قرار است در این منطقه سدی ساخته شود و روستا به طور کامل زیر آب می‌رود، بنابراین باید مزار این شهید نبش شود که مادر شهید مخالف این قضیه است و در طول نمایش سعی می‌کند جلوی این اتفاق را بگیرید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند