نمایش «زیپ» به کارگردانی کیانوش ایازی برگزیده جشنواره مهر کاشان شد

01:380

شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر «مهر کاشان» با درخشش نمایش «زیپ» به کارگردانی کیانوش ایازی کاری از مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در بخش صحنه‌ای به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در بخش صحنه‌ای این رویداد هیئت داوران بدون اولویت معرفی، جوایز این بخش شامل دیپلم افتخار، تندیس و جایزه نقدی را به کیانوش ایازی از تهران برای نمایش «زیپ» و آرش فلاحت‌پیشه از تهران برای نمایش «پنهان خانه پنج در» اهداء کرد.

داوری این دوره از جشنواره در بخش صحنه‌ای را حسین پاکدل، گلاب آدینه و سعید خسروی بر عهده داشتند.

نمایش «زیپ» به نویسندگی علی دل‌پیشه و به کارگردانی کیانوش ایازی، از تولیدات مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری است. این نمایش پیش از این نیز علاوه بر اجراهای موفق خود در تماشاخانه مهر حوزه هنری و استقبال گرم مخاطبان توانست، در رقابت «جایزه بزرگ سرو» در کنار پیشکسوتان عرصه تئاتر کشور در شِش بخش از هفت بخش این رویداد نامزد دریافت جایزه شود و در نهایت در بخش کارگردانی و طراحی صحنه موفق به دریافت جایزه شد.

به گفته ایازی کارگردان این اثر: «زیپ» نمایشی متفاوت و موضوع‌نگر، فارغ از هر نوع شعارزدگی با ساختار اجرایی متفاوت است که از همان شروع نمایش، به گواه تماشاگران و آرای داوران، تفاوت‌ها را آغاز می‌کند و نگاه متفاوتش به مقوله جنگ به چشم می‌آید. این اثر هم در نوع طراحی کار، هم در میزانسن‌ها، هم در دکور و هم در جنس بازی‌ها و ریتم نمایش، با مدت زمان ۶۰ دقیقه و با اتفاقات ریز و درشت پیش می‌رفت و همین ببیننده را از آغاز تا پایان نمایش با خود همراه می‌کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند