نمایش «روزگار سرد» کردستان در کرمان خوش درخشید

02:390

با اعلام برگزیدگان سومین جشنواره سراسری تئاتر «سردار آسمانی» در کرمان و اعلام نتایج نهایی، نمایش خیابانی «روزگار سرد» از تولیدات حوزه هنری استان کردستان عنوان برتر بخش موسیقی و  سوم کارگردانی  بخش خیابانی این دوره را از آن خود کرد و به عنوان یکی از آثار منتخب به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در گفتگویی خبری با اعلام این موضوع گفت: در سومین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی که از ۱۷ تا ۲۱ دی ماه به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در کرمان برگزار شد نمایش روزگار سرد به نویسندگی امیر زارع زاده و کارگردانی سمیرا سلیمانی تولید حوزه هنری استان کردستان از بین ۱۳۵ اثر خیابانی ارسال شده توانست به بخش نهایی جشنواره راه پیدا کند و در این دوره با درخشش خود به عنوان یکی از آثار برتر راه یافته به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه پیداکند.

وی گفت : این نمایش در گلزار شهداء کرمان، میدان گنجعلی خان و دیگر نقاط شهر کرمان با موضوع نقش حاج قاسم سلیمانی در جلوگیری از سقوط اربیل عراق و مبارزه با داعش به اجرای عمومی گذاشته شد و با استقبال گسترده مخاطبین کرمانی مواجه شد.

مرادی ادامه د اد: نمایش «روزگارسرد» براساس رأی هیئت داوران بخش خیابانی این دوره از جشنواره متشکل از حسین مسافرآستانه، مهرداد رایانی مخصوص و شهرام کرمی در بخش موسیقی با اهداء لوح تقدیر به محمد زارع زاده و امیر زارع زاده اثر برتر این بخش معرفی گردید.

رئیس حوزه هنری استان کردستان افزود: در بخش کارگردانی نیز هیئت داوران عنوان سوم کارگردانی را به کارگردان این نمایش «سمیرا سلیمانی» اهداء کرد و در نهایت نیز این نمایش را به عنوان یکی از آثار منتخب به جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش خیابانی معرفی کرد.

وی ادامه داد: در این نمایش کاوه محمدزاده،پدرام سلیمانی، کاریس زارع زاده، زینب رضوانی، روژین اشک تلخ، کیمیاقریشی، روژینا صدری، یعقوب کمری و محمد زارع زاده به کارگردانیسمیراسلیمانی در ایام جشنواره این نمایش ۱۵ دقیقه ای را در کرمان به اجراء می گذارند.

سمیرا سلیمانی دانش آموخته کارشناسی اقتصاد عضو گروه تئاتر پیوند شهرستان سقز است که از سال ۱۳۹۴ به همراه همسر خود امیر زارع زاده به صورت حرفه ای فعالیت هنری خود را بخش تئاتر اغاز کرد.

وی تاکنون نویسندگی ۶ متن نمایشی را برعهده داشته است و در کنار طراحی صحنه ولباس ۱۰ اثر نمایشی در مقام کارگردانی ۵ نمایش را در بخش صحنه ای و خیابانی به روی صحنه برده است.

سومین جشنواره سردار آسمانی  از ۱۷ تا ۲۱ دی ماه در بخش تئاتر خیابانی، نمایشنامه نویسی و نمایش رادیویی به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و اداره کل ارشاد استان کرمان و با حضور هنرمندان ۲۱ استان که نشان از توجه هنرمندان به مکتب سلیمانی و فرهنگ شهادت دارد.برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند