تولید واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری
نمایش «راز عروسک» به بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی راه یافت

01:580

نمایش «راز عروسک» به نویسندگی «داوود فتحعلی‌بیگی» و کارگردانی «ثریا امینیان» تولید واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، به بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی راه یافت.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: نمایش‌های پذیرفته شده در سه بخش تخت حوضی (بخش ویژه استاد علی نصیریان)، مرور ۱۴۰۰ (یادواره زنده یاد استاد سعدی افشار) و دانشجویی بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی شدند که نمایش «راز عروسک» از گروه تئاتر آرام شهرکرد به کارگردانی ثریا امینیان در بخش مرور ۱۴۰۰ (یادواره زنده‌یاد استاد سعدی افشار) این جشنواره حضور دارد.

امین بسیم افزود: در نمایش «راز عروسک» که از داستان‌های ایرانی گرفته شده، شاهد کشمکش چهار شخصیت «خراط»، «خیاط»، «زرگر» و «قلندر» بر سر تصاحب عروسک قصه که نمادی از هوای نفس و نفس اماره است، هستیم.

وی گفت: این نمایش در سال ۱۳۹۸ در حوزه هنری استان تولید شد و به مدت ۱۰ شب اجرای عموم داشت که با استقبال تماشگران نیز روبه‌رو شد.

بسیم اظهار داشت: زهرا امیرخانی، آرمان براتی، نوید جعفرزاده، رضا حسین‌زاده، حمید حیدری، مینا حیدری، نادیا شاهرخ، پدرام محمودی و زهره نجفی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

وی گفت: از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به میلاد حیدری «خواننده»، احسان بسیم «هماهنگی و همخوان»، مرتضی علیاری «تنبک»، سارینا نادری «عود و تار» و رضا ولی‌پور دهکردی سرپرست گروه اشاره کرد.

هیئت انتخاب آثار بیستمین جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی متشکل از قطب‌الدین صادقی، امیر دژاکام، سیدوحید فخر موسوی، ابراهیم گله‌دارزاده و حسین جمالی، پس از بررسی ۷۸ اثر رسیده به دبیرخانه این دوره از جشنواره، ۱۵ نمایش در بخش تخت حوضی، ۵ اثر در بخش مرور و ۳ اثر در بخش دانشجویی را برای اجرا در بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی کردند.

گفتنی است، بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی از ۱۴ آذرماه به دبیری داود فتحعلی‌بیگی در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند