از حوزه هنری مازندران؛
نمایش «اودنگ» برگزیده ۴ رشته جشنواره سراسری تئاتر بسیج شد

01:240

تازه ترین تولید حمایتی حوزه هنری مازندران به کارگردانی سارا یزدانی در سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج مازندران درخشید.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایش صحنه ای اودنگ نوشته میهار هزار جریبی و کارگردانی سارا یزدانی در سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج مازندران درخشید.

با اعلام نتایج سیزدهمین جشنواره استانی تئاتر بسیج مازندران، اودنگ در بخش بازیگری مرد رتبه نخست این رویداد را با بازی مهیار هزار جریبی از آن خود کرد و مقام نخست موسیقی جشنواره نیز به علی رستمی گرجی رسید.

همچنین به انتخاب داوران این جشنواره استانی حسین مسافر آستانه، نصرالله قادری و سلمان خطی نمایش اودنگ جوایز دیگری از جمله رتبه دوم طراحی صحنه ( برای حسین فدایی حسین) رتبه دوم کارگردانی و بازیگری زن ( برای سارا یزدانی) رتبه دوم نویسندگی ( برای مهیار هزار جریبی) رتبه سوم بازیگری مرد ( حمیدرضا آقاجانی) را از آن خود کرد.

نمایش اودنگ در سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج مازندران که با رقابت ۱۰ اثر در دو بخش صحنه ای و خیابانی پایان گرفت، جواز حضور در جشنواره سراسری تئاتر بسیج را دریافت کرد.

اودنگ با پرداختی هنرمندانه به برخی آیین و رسوم رایج در مازندران، ضمن بهره گیری از ویژگی های  زیست بوم این خطه در ارائه عواطف و وابستگی های حسی در خانواده، روایتگر بی قراری پدری است که سالها پسرش ( رسول) انگیزه او برای کار در آسیاب آبی ( اودنگ) بوده است و اکنون ( پس از شهادت و مفقودی پسر در منطقه جنگی) دیگر جای خالی او مجال دلگویه های پدر است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند