مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری:
نمایش آثار فاخر گنجینه هنر انقلاب در جشنواره فجر/ اقتصاد هنر از انحصار خارج می‌شود

02:450

شجاعی‌طباطبایی از نمایش آثار فاخر گنجینه هنر انقلاب حوزه هنری در موزه هنرهای معاصر خبر داد و گفت: تلاش‌هایی را شکل داده‌ایم تا اقتصاد هنر از انحصار خارج شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید مهدی شجاعی‌طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با بیان‌ اینکه «خط نقاشی» یکی از دغدغه‌های حوزه هنری است، اظهار داشت: هنرمندانی در کارگاه‌های هنری، حوزه هنری مشغول فعالیت جدی در زمینه خلق آثار خط نقاشی هستند و برای نمایش در گالری‌ها برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدتی را تدوین کرده‌ایم.

تواضع آثار اساتید در «همین دَست‌افشانیِ حروف»

وی تأکید کرد: در سیاست‌های کلان ما در مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری یکی از مباحث جدی ما برنامه‌ریزی در زمینه خط نقاشی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری به برپایی نمایشگاه «همین دَست‌افشانیِ حروف» اشاره کرد و افزود: خوشحالیم با همکاری دانشگاه سوره یک نمایشگاه با عنوانی زیبا برگزار کردیم؛ این نمایشگاه حاصل تلاش دانشجویان و اساتید است و کارهای فوق‌العاده‌ای عرضه شده است. نکته جالب این نمایشگاه قرار گرفتن آثار اساتید در کنار آثار دانشجویان است که خیلی متواضعانه شکل گرفته است.

اقتصاد هنر از انحصار خارج می‌شود

شجاعی‌طباطبایی نمایشگاه «همین دَست‌افشانیِ حروف» را یک اتفاق خوب و ویژه دانست و تصریح کرد: در این نمایشگاه کارگاه ورک‌شاپ برگزار شده است تا آثار از نزدیک در معرض نمایش قرار گیرد. همچنین آثار قیمت‌گذاری شده است که قیمت‌های خیلی خوب و مناسبت است تا با فروش این آثار کمک به دانشجویان و هنرمندان صورت گیرد و اقتصاد هنر از انحصار خارج شود.

وی در خصوص چهاردهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر نیز گفت: من در این دوره داور بخش کارتون و کاریکاتور هستم و جشنواره با موضوع برگزار خواهد شد. البته در بخش اصلی جشنواره موضوع آزاد است اما مباحثی همچون رشادت‌های حوزه‌های مختلف از جمله کادر درمان در شیوع ویروس کرونا تا مدافعان حرم و سلامت و آتش‌نشان‌ها مباحث جدی جشنواره فجر هستند که جایزه جدی دارند.

نمایش آثار فاخر گنجینه هنر انقلاب در جشنواره فجر

این داور جشنواره فجر تصریح کرد: اساتیدی همچون غلامعلی لطیفی، بهمن عبدی و جواد علیزاده در این بخش داوری می‌کنند. ما البته در این دوره کار فوق‌العاده خوب دیگری را بعد از سال‌ها در موزه هنرهای معاصر خواهیم داشت که نمایشگاهی تحت عنوان «آیینه در آیینه» است؛ در این نمایشگاه قرار است بخشی از آثار فاخر گنجینه هنر انقلاب حوزه هنری در موزه هنرهای معاصر در کنار آثار موزه، به همراه بخشی از عکس‌های دوران انقلاب به نمایش در آید.

شجاعی‌طباطبایی رویکرد جدید جشنواره هنرهای تجسمی فجر را رویکردی متفاوت دانست و تأکید کرد: حضور شخص سید عباس میرهاشمی در این جشنواره منشأ خیر و برکت خواهد بود و معتقدم جشنواره خیلی جدی رو به جلو می‌رود و سعی می‌شود ارتباط تعاملی با هنرمندان صورت گیرد و فعالیت‌ها بعد از جشنواره فجر ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند