نمایشگاه گروهی نقاشی هنرمندان سقزی در گالری مانا گشایش یافت

02:180

طی مراسمی و به همت حوزه هنری استان کردستان، نمایشگاه گروهی نقاشی هنرمندان سقزی در گالری مانا پردیس سینمایی مهر این شهرستان گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه گروهی نقاشی هنرمندان سقزی با حمایت حوزه هنری استان کردستان و در گالری مانا با حضور جمعی از هنرمندان و مدیران شهرستان گشایش یافت.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در مراسم گشایش این نمایشگاه اظهار کرد: شهرستان سقز یکی از مناطق مستعد کردستان در زمینه‌های فرهنگی و هنری است.

امین مرادی با اشاره به ظرفیت‌های بالای شهرستان سقز، عنوان کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای توجه به توزیع عدالت در ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی مردادماه امسال پردیس سینمایی مهر را در شهرستان سقز راه‌اندازی کرد.

وی گفت: با راه‌اندازی این پردیس مجهز، یک گالری حرفه‌ای نیز در قالب این پردیس راه‌اندازی شده است و با راه‌اندازی این ظرفیت، زمینه برای برگزاری نمایشگاه‌های تجسمی در این شهرستان فراهم شده است.

مرادی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای برگزاری نمایشگاه‌های تجسمی در گالری مانا، بیان کرد: از این پس و به صورت هفتگی این گالری در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت تا آثار خود را به نمایش بگذارند.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را حمایت از هنرمندان سقزی برشمرد و افزود: گالری مانا مکانی مناسب و استاندارد همراه با نورپردازی مدرن و محیطی با نشاط برای به نمایش گذاشتن آثار هنری است و در راستای حمایت از هنرمندان به‌صورت رایگان این فضا را در اختیار آنها قرار داده می شود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با بیان اینکه در این نمایشگاه ۳۱ اثر نقاشی از ۱۴ هنرمند برجسته سقزی به نمایش گذاشته شده است، افزود: موضوع این تابلوهای هنری آزاد است و از هر سبکی در این نمایشگاه به کار گرفته شده است.

مرادی اضافه کرد: همچنین در این نمایشگاه ۶ اثر حجم از مسعود رحیمی هنرمند سقزی به نمایش گذاشته شده است که این نمایشگاه گروهی را متنوع و زیباتر کرده است.

ایرج آقایی، کبری پندار، یحیی حیدری، خالد سیاحی، خلیل رحیم‌پور، حامد وثوقی، مسعود رحیمی، نیلوفر طاهریان، صادق عرفانی، دلنیا عظیمی، بیان فرجی، بهروز قدمی، شلیر قدیمی و مسعود کریمی هنرمندانی هستند که در این نمایشگاه شرکت کردند.

نمایشگاه گروهی نقاشی تا ۲۰ آبان‌ماه هر روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است، علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از هنرنمایی این هنرمندان به گالری مانا واقع در پردیس سینمایی مهر سقز مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند