نمایشگاه گروهی «عکاسی سریالی» در سنندج

02:0070

به همت حوزه هنری استان کردستان، آثار عکاسی هنرمندان کردستانی و یک عکاس ایتالیایی در نمایشگاه گروهی «عکاسی سریالی» به مدت ۱۰ روز در معرض بازدید علاقه‌مندان قرارگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری،  آثار عکاسی هنرمندان کردستانی و یک عکاس ایتالیایی در نمایشگاه گروهی «عکاسی سریالی» با کیوریتوری «سالار ارکان» در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج به مدت ۱۰ روز در معرض بازدید علاقه‌مندان قرارگرفته است.

این نمایشگاه گروهی حاصل فعالیت گروهی از عکاسان کردستانی و «آرماندو مونِتا» عکاس ایتالیایی از ۷ تا ۱۶ شهریورماه در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج آماده بازدید علاقه‌مندان عکاسی خواهد بود.

در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان کردستانی، شیدا امامی‌راد، مریم بایزیدی، سینا جهانبین، نجلا حافظ قران، نغمعه صلواتی، رضوان طهماسبی، پروین غفاری، ندا محمدی، مژگان نامی و یک عکاس مهمان از کشور ایتالیا به نمایش گذاشته شده است.

«عکاسی سریالی» از دل بررسی‌های عکاسان باهاوس و عینیت نو همچون «آلبرت رنگر» و «کارل بلاسفلت» برآمده و تکامل‌ یافته است.

عکس‌های سریالی یا تماتیک (دارای موضوع مشترک) یکی از تمرین‌هایی است که معلمان عکاسی معمولاً در کلاس‌های مقدماتی عکاسی به هنرجویان می‌دهند و در کل این شیوه عکاسی را می‌شود روشی برای بررسی یک موضوع یا پدیده در مکان‌ها یا زمان‌ها یا جوامع متفاوت به‌حساب آورد.

«عکاسی سریالی» محدودیت‌های دیگر مجموعه‌ها را ندارد و آزادی عمل بیشتری را به عکاس می‌دهد و از دیگر ویژگی‌های این نوع عکاسی این است که عکس‌های تماتیک گاه می‌تواند صرفاً در محدوده‌ی ارائه فرم و شکل باشد.

در این نمایشگاه در مجموع ۱۱ اثر در معرض نمایش قرار گرفته است که از این تعداد یک اثر به صورت ویدئوآرت از مونِتا با عنوان «یک خط مستقیم بکش و آن را دنبال کن» و ۱۰ اثر در اندازه های ۷۰×۱۰۰ و ۷۰×۵۰ با موضوعات مختلف متعلق به هنرمندان کردستانی است.

افتتاحیه نمایشگاه به صورت محدود یکشنبه ۷ شهریورماه ساعت ۱۸ با حضور رئیس حوزه هنری استان کردستان برگزار شد.

بازدید از این نمایشگاه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از ۸ تا ۱۶ شهریورماه در دو نوبت از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۸تا ۲۱ در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج خواهد بود و تمامی بازدیدگنندگان در مدت حضور ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی خواهند بود.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند