نمایشگاه کتاب «قافله کتاب» در هفته هنر انقلاب به هنرستان سوره ساری رسید

02:000

نمایشگاه کتاب حوزه هنری مازندران به مناسبت هفته هنر انقلاب در هنرستان دخترانه سوره مرکز استان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کتابخانه تخصصی این مرکز یکشنبه ۲۱ فروردین سال جاری، نمایشگاه قافله کتاب را با ارائه ۳۰۰ عنوان کتاب در هنرستان سوره ساری جهت بازدید هنرآموزان و علاقمندان افتتاح کرد.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی مازندران در این افتتاحیه با اشاره به شهید آوینی و سیر اندیشه های انقلابی و دینی آن هنرمند اهل قلم افزود: سید مرتضی آوینی در همین جامعه زندگی کرد و علاقه خاصی به فرهنگ ایران اسلامی داشت و در نهایت ضمن تلاش فراوان جهت بازنمایی ایثار و جانفشانی رزمندگان اسلام و تبیین آرمانهای انقلاب و امام راحل در قالب مستند های روایت فتح، به درجه شهادت نائل آمد.

مهدی معصومی گرجی ضمن ابراز خرسندی از حضور دانش آموزان در فضای کتاب و کتاب خوانی گفت: اگرچه امروز فضای مجازی سیطره همه جانبه و گریز ناپذیری بر زندگی ما دارد ولی یادمان باشد کتاب همیشه بهترین دوست انسان هست و با توجه به مشخص بودن منبع انتشار آن می توان با اعتماد کامل به مطالعه آن پرداخت.

وی با دعوت از هنرجویان جهت مطالعه زندگی نامه شهدا، مفاخر و چهره های انقلابی ادامه داد: هرکس که کتاب می خواند عمیق تر می اندیشد و به خوبی به تحلیل شرایط می پردازد و در طول زندگی برای سرنوشت خود، و یا آبادانی و سازندگی کشورش تصمیمات گزیده تری خواهد گرفت.

« آذر رمضانی ملکشاه » مسئول کتابخانه تخصصی حوزه هنری مازندران در حاشیه این رویداد گفت: در این نمایشگاه که به مناسبت هفته هنر انقلاب برگزار شد آثاری از تولیدات حوزه هنری مازندران و سایر انتشارات با موضوع شهید سید مرتضی آوینی ( جهت آشنایی نسل امروز با اندیشه های آن شهید ) آثاری با موضوع فرهنگ و آیین، کتابهایی درباره آداب و سنن مازندران، مفاخر و شهدا همچنین موضوعات خانواده، ادبی و اجتماعی وجود دارد.

هنرستان دخترانه سوره زیر نظر حوزه هنری مازندران با آموزش رشته های هنری همچون گرافیک، سینما، معماری و… از مراکز پیشرو تحصیلی هنری در مازندران است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند