هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی؛
نمایشگاه و فروش‌ آثار «قاب مهربانی» در شهرکرد گشایش یافت

02:000

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی، نمایشگاه و فروش آثار هنرهای‌ تجسمی قاب مهربانی‌، روز شنبه ۲۰ فروردین ماه با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری و جمعی از مسوولان و هنرمندان در شهرکرد گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، استاندار چهارمحال و بختیاری در آیین گشایش این نمایشگاه و فروش آثار هنری گفت: نقش هنرمندان و فعالان هنری در جهاد تبیین مهم است و همه به ویژه دستگاه‌های فرهنگی باید در این زمینه تلاش‌ بیشتری داشته باشند.

با اشاره به فرماش مقام معظم رهبری که بهترین و اثرگذارترین زبان، زبان هنر است، افزود: هنرمندان استان در زمینه‌های مختلف از جمله شعر، داستان و هنرهای تجسمی حرف برای گفتن دارند و کارهای ارزشمندی را نیز انجام داده‌اند.

وی اظهار داشت: باید از ظرفیت هنر برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقاومت‌های که مردم در صحنه‌های مختلف به خصوص در دوران دفاع مقدس داشتند، استفاده شود و با تولید محتوا و ساخت فیلم‌های فاخر در زمینه شهدای بزرگوار، این اثرگذاری توسعه یابد.

رییس‌ حوزه هنری چهارمحال‌ و بختیاری نیز با بیان اینکه تطبیق فضای هنری با امر اجتماعی‌ از اولویت‌هایی است که در این برنامه دنبال می‌شود، گفت: بخشی از عواید این رویداد فرهنگی و هنری برای آزادسازی زندانیان جرایم‌ غیر عمد و حمایت از خانواده‌های آنان هزینه خواهد شود.

احسان قائدی افزود: برای پذیرش آثار در نمایشگاه و فروشگاه قاب مهربانی ۳۸۴ اثر از ۷۶ هنرمند بررسی و ارزیابی شد و در نهایت ۶۰ اثر از ۲۴ هنرمند استان در معرض بازدیدکنندگان قرار گرفت.

به گفته وی آثار منتخب در رشته‌های نقاشی، نقاشی‌خط، خوشنویسی، تذهیب، تصویرسازی، هنرهای‌جدید و هنرهای‌ دیجیتال تهیه‌ شده است.

قائدی آثار به نمایش گذاشته شده را متعلق به قنبر بلالی دهکردی، محمد ابراهیمیان، عباس امانی، محمد علی سورانی، کریم بارزی، امین ایزدی فرد، احمد بنی طالبی دهکردی، سارا ترکی، حسن صالح ریاحی، حبیب نجفی دهکردی، پدرام فرخ نیا، لیلی هاشمی، زهره جهانبازی، افسون هوشیار، احمد رضا باقری، محمد صادق رحیمی، مینا ایزدی، محمد شهریاری، پیمان باقری، سمیه صادقی، الهه رنجبر، الهه حیدری، نوشین محبوبی و الهه ملکپور بیان کرد.

نمایشگاه و فروشگاه قاب مهربانی در گالری آرته شهرکرد تا ۳۰ اردیبهشت همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۳ پذیرای علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند