نمایشگاه نقاشی «روزهای پیروزی» افتتاح شد/ مردم و امام خمینی شاخصه آثار این نمایشگاه

04:140

آیین افتتاح نمایشگاه نقاشی «روزهای پیروزی» روز یکشنبه دوازدهم بهمن‌ماه همزمان با آغاز ایام دهه فجر انقلاب اسلامی در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محسن اسدی مسئول واحد هنرهای تجسمی خراسان رضوی در حاشیه آیین افتتاح این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفت: نمایشگاه «روزهای پیروزی» دارای ۸ اثر است که طی دو سال گذشته توسط ۶ تن از هنرمندان خراسان رضوی تولید شده است.

وی افزود: در این نمایشگاه هشت تابلوی نقاشی از سعید خاتمی، محمدصادق آزادنیا، محمدحسین واحد، مجتبی اعلم کفشچی و مهدی انفرادی از هنرمندان فعال نقاش حوزه هنری استان خراسان رضوی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته‌ است.

اسدی ادامه داد: نمایشگاه نقاشی «روزهای پیروزی» با تکنیک رنگ و روغن روی بوم با سبک رئال در ابعاد ۲٫۵ در ۳ متر است.

وی افزود: عنصر مهمی که در تمامی این آثار مورد توجه قرار گرفته است، نخ تسبیحی است که در اکثر آثار دیده می‌شود و به معنای حضور خودجوش عموم مردم در انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی(ره) است.

مسئول واحد هنرهای تجسمی خراسان رضوی ادامه داد: مرکز دیجیتال حوزه هنری هم برنامه‌ریزی‌هایی برای این نمایشگاه انجام داده است تا به واسطه قرار گرفتن در روزهای کرونایی شرایط برگزاری این نمایشگاه در فضای مجازی نیز میسر شود.

اسدی با اشاره به اهمیت ۱۲ بهمن برای مردم ایران که همزمان است با سالروز بازگشت امام خمینی(ره) به وطن پس از سال‌ها تبعید گفت: هنر هنرمندان انقلابی هنرهای تجسمی، پس از انقلاب شکوفا شد و بروز پیدا کرد. انقلاب اسلامی ایران به هنرمندان رشته‌های گوناگون حوزه تجسمی اجازه داد تا دنیای این هنر را جور دیگری به علاقه‌مندان و عموم مردم نشان دهند. انقلاب به هنر رنگ و بوی تازه‌ با خط‌مشی متعالی داد تا رشد کند و برای همیشه زنده باشد.

گفتنی است، نمایشگاه نقاشی «روزهای پیروزی» در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، از ۱۳ تا ۲۶ بهمن‌ماه همه روزه به جزء روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۸میزبان علاقه‌مندان برای بازدید است.

شایان ذکر است، آقایان: محمدمهدی دادمان، میثم مرادی‌بیناباج، داوود ضامنی، مسعود شجاعی‌طباطبایی، مهدی حبیبی، عبدالحمید قره‌داغی، اسماعیل زقر، مجدالدین معلمی، علی فروزانفر، کوروش زارعی، مجید عسگری، محسن اسدی و یکی از هنرمندان صاحب اثر در این آیین حضور داشتند.

نمایشگاه مجازی این رویداد را می‌توانید از اینجا ببینید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند