به مناسبت روز جهانی معلولین در سقز،
نمایشگاه نقاشی «آهسته گامان کازیوه» در گالری مانا آغاز به کار کرد

02:000

نمایشگاه نقاشی و صنایع دستی جمعی از هنرآموزان آموزشگاه معلولین کازیوه سقز با همکاری حوزه هنری استان کردستان و اداره بهزیستی شهرستان سقز از ۱۱ تا ۱۸ آذرماه در محل گالری مانا پردیس سینمایی مهر سقز، آماده بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این نمایشگاه ۸۰ اثر نقاشی از ۱۵ هنرآموز با معلولیت ذهنی و آثار چرم‌دوزی و نمددوزی ۱۰ هنرآموز دیگر آموزشگاه کازیوه سقز به مناسبت روز جهانی معلولین و به منظور به تصویر در آوردن توانمندی‌های خاص افرادی با معلولیت ذهنی به نمایش گذاشته شده است.

خانم سنورامام سقزی مدیر آموزشگاه کازیوه در گفت‌وگویی اظهار داشت: این آموزشگاه از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را زیر نظر اداره بهزیستی شهرستان سقز آغاز کرد و هم اکنون تعداد ۴۰ نفر به عنوان معلول ذهنی در این آموزشگاه زیر نظر خانم‌ها فرزانه عسگری، بیان مصطفایی و شلیر قدیمی به فراگیری رشته‌های مختلف هنری مشغول هستند.

وی ادامه داد: این آثار حاصل دو سال فعالیت ۲۵ نفر از هنرآموزان این آموزشگاه است که در دوران کرونا به انجام رسیده است.

وی افزود: معلولیت نمی‌تواند عاملی بازدارنده برای شکوفایی خلاقیت‌ها شود و در صورت فراهم نمودن شرایط لازم، شاهد خلق آثار ارزشمندی از آنان خواهیم بود.

سقزی با قدردانی از فراهم شدن شرایط برگزاری این نمایشگاه گفت: برگزاری این گونه برنامه‌ها در طول سال برای معلولین و فراهم شدن شرایط و امکانات لازم حضور افراد معلول در برنامه‌های جمعی می‌تواند در تشویق این افراد و کم کردن مشکلات روحی و روانی آنان بسیار مؤثر باشد.

وی اشتغال‌زایی و مناسب‌سازی معابر سطح شهر و فراهم‌سازی سایر خدمات رفاهی برای معلولین را از مهم‌ترین خواسته‌های جامعه معلولین عنوان کرد و افزود: معلولین نیازمند ترحم نیستند، بلکه آن چیزی که برای آنان اهمیت دارد، فراهم‌سازی بسترهای لازم فعالیت در جامعه است.

این نمایشگاه از ۱۱ تا ۱۸ آذرماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۸ در گالری مانا پردیس سینمایی مهر سقز آماده بازدید علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند