نمایشگاه مجازی و محیطی حقوق بشر آمریکایی در اردبیل برگزار می‌شود

01:090

رحمان مجرد معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل از برگزاری نمایشگاه مجازی و محیطی حقوق بشر آمریکایی در اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رحمان مجرد معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل گفت: با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، ششم تا دوازدهم تیرماه هفته «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» نام‌گذاری شده و باید از این فرصت در تبیین ابعاد مختلف جنایات آمریکا در عرصه‌های مخلتف بین‌المللی علیه ایران اسلامی استفاده کرد.

مجرد از توزیع پوسترهای حقوق بشر آمریکایی بین ادارات و نهادهای فرهنگی استان خبر داد و افزود: به همین مناسبت تعداد ۳۹ پوستر منتخب پنجمین دوره جشنواره حقوق بشر آمریکایی در اختیار ادارات و نهادهای فرهنگی استان قرار داده شده است تا بتوانیم با انتشار در فضای مجازی، برگزاری نمایشگاه و تبلیغات محیطی و فضاسازی، بخش‌هایی از حرف‌های ضد و نقیض حقوق بشری آمریکا را در استان به نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه چهره سیاه و کریه آمریکا در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، حقوقی و نظامی قابل افشا است، گفت: ایران ۱۷ هزار شهید ترور از امام جمعه و جماعت و نماینده ولی فقیه گرفته تا رئیس جمهور و نخست وزیر دارد، اما هنوز جوانان با ابعاد این ترورها آشنا نیستند.

این مسوول بیان کرد: هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی یادآور حوادثی از جمله سوءقصد به جان رهبر معظم انقلاب، بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید بهشتی و ۷۲ یار امام و امت، بمباران شیمیایی سردشت، ترور و به شهادت رساندن امامان جمعه و شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایرباس ایران توسط ناوآمریکایی است و باید ابعاد مختلف این جنایات برای جامعه و به ویژه جوانان بازگو شود.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: کسانی که امروز مدعی حمایت از حقوق بشرند اگر با صداقت جنایات آمریکا را برای رسانه‌ها و مردم دنیا بازگو کرده و ابعاد مختلف آن را ارزیابی و مورد واکاوی قرار دهند، افکار عمومی به خوبی درک خواهند کرد که دولت‌های مدعی حمایت از حقوق بشر، چه اعمال ننگینی را علیه یک ملت مظلوم و عدالتخواه انجام داده‌اند.

گفتنی است این آثار به‌همت حوزه هنری استان البرز تولید و با مشارکت حوزه هنری استان اردبیل و نهادهای فرهنگی استان ۶ تا ۱۲ تیرماه در فضاهای مجازی و محیطی به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند