نمایشگاه مجازی «حجاب؛ حریم امن وجود» در اردبیل برگزار می‌شود

02:000

رحمان مجرد معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل گفت: عفاف داشتن و محجوب بودن، از فضایل اخلاقی بشر است و به همین مناسبت نمایشگاه مجازی «حجاب؛ حریم امن وجود» در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رحمان مجرد معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل گفت: امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران برای بانوان و جایگاه‌شان در خانواده و اجتماع، ارزش زیادی قائل بودند. یکی از مهم‌ترین دلائلی که امام دست به تغییر سیاسی در جامعه زد، بی‌بندوباری‌های حاکم در پوشش و حجاب زنان مسلمان بود که با کشف حجاب رضاخانی در جامعه کلید خورده بود.

مجرد بیان کرد: عفاف داشتن و محجوب بودن، از فضایل اخلاقی بشر است که به مثابه امری درونی برای هر انسان، فارغ از دین و مذهبی که دارد، مطلوب شمرده می‌شود. لذا در همین راستا و در مقابله با جریان‌های جنگ نرم بر علیه ارزش‌های اسلامی از جمله حجاب، حوزه هنری استان اردبیل با همکاری ادارات و نهادهای فرهنگی استان، طرح توزیع ۳۰ اثر پوستر «حجاب؛ حریم امن وجود» در فضای مجازی، برگزاری نمایشگاه و تبلیغات محیطی و… را برگزار می‌کند.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: یکی از نیازهای حقیقی در زمینه‌های تربیتی، دینی، اخلاقی و فرهنگی، مسئلة حجاب است. هرچه الگوهای حجاب مراتب برتر و بالاتری داشته باشند، تأثیر بیشتری بر معنویّت و دینداری فرد و جامعه خواهند گذاشت و هر چه حجاب فردی و اجتماعی، متعالی باشد، تقدّس و حرمت اخلاقی و رشد و تعالی جامعه اسلامی بیشتر خواهد بود.

مجرد افزود: حجاب آثار تربیتی در دو زمینه فردی و اجتماعی دارد که مهم‌ترین آثار حجاب در بُعد فردی، شخصیّت، سلامت جسمانی، استحکام خانواده، آرامش و امنیّت و در بُعد اجتماعی، مسئولیّت اجتماعی، آزادی زن، سلامت اخلاقی جامعه و حفظ نیروی کار اقتصادی و حفظ استقلال فرهنگی است.

وی در پایان گفت: پوسترهای نمایشگاه «حجاب؛ حریم امن وجود» به همت حوزه هنری خراسان شمالی تهیه و با مشارکت مرکز هنرهای تجسمی و حوزه هنری استان اردبیل از ۱۸ تا ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱ در پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه هنری استان اردبیل به نشانی http://www.artardabil.ir/ و صفحه اینستاگرام http://instagram.com/artardabil_ir/  و شبکه‌های اجتماعی سایر نهادهای استان منتشر می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند