در قالب «کاروان هنری روایت حبیب»؛
نمایشگاه عکس و پوستر «کاروان هنری روایت حبیب» در سنندج افتتاح شد

02:260

«کاروان هنری روایت حبیب» که با برنامه‌های متنوعی سفرهای خود را از کرمان بر بالین مزار شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز کرده و با حضور در شهرهای اصفهان و زنجان اکنون به سنندج رسیده است، نمایشگاه عکس و پوستر خود را در سینما بهمن سنندج افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مراسم گشایش نمایشگاه عکس و پوستر «کاروان هنری روایت حبیب» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سعید عسکری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و سرهنگ پاسدار حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سنندج برگزار شد.

تصاویر این نمایشگاه که تاکنون در قالب این کاروان هنری در شهرهای کرمان، اصفهان و زنجان برپا شده است، در چهارمین مقصد «کاروان هنری روایت حبیب» در سینما بهمن سنندج به نمایش گذاشته شد. آثار نمایشگاه مذکور شامل مجموعه آثاری از عکس‌ها و پوسترهایی است که هنرمندان سراسر کشور با عشق و ارادت به مقام شهید حاج قاسم سلیمانی تولید کرده‌اند.

سرهنگ پاسدار حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سنندج پس از بازدید از این نمایشگاه گفت: هرگونه بازنمایی از یاد و نام شهدا به ویژه حاج قاسم سلیمانی که خدمات ارزنده بسیاری به مردم ایران داشته است، بی‌شک نقش مهمی در حفظ و افزایش روحیه مقاومت، ایثار و حماسه‌سازی در میان عموم مردم به خصوص جوانان دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید عسکری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور نیز با تماشای این آثار گفت: «کاروان هنری روایت حبیب»، اقدام مؤثر و قابل توجهی است که نباید به چند استان کشور محدود شود. «کاروان هنری روایت حبیب» نه تنها در کل کشور بلکه باید در کشورهای منطقه که از خدمات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بهره‌مند بوده‌اند، برگزار شود.

گفتنی است، «کاروان هنری روایت حبیب» در دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی، در ۱۰ استان کشور به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌پردازد. این رویداد فرهنگی و هنری که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی (مکتب حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، از ۱۱ آذرماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه در ۱۰ استان مختلف اجرا خواهد شد. طی این رویداد فرهنگی، برنامه‌های متنوعی چون شب خاطره، شعرخوانی، سرود و موسیقی، نمایش فیلم و انیمیشن، اجرای تئاتر، نقالی و پرده‌خوانی، حماسه‌خوانی، رونمایی کتاب و برپایی نمایشگاه عکس و آثار تجسمی برگزار خواهد شد.

کرمان، اصفهان، زنجان، کردستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی، استان‌های میزبان «کاروان هنری روایت حبیب» خواهند بود و اختتامیه این برنامه در تهران برگزار می‌شود.

«کاروان هنری روایت حبیب» که تاکنون حضور در شهرهای کرمان، اصفهان و زنجان را تجربه کرده است، در ادامه سفرهای خود به سنندج آمده است و پس از آن به خوزستان سفر خواهد کرد.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند