دبیر ستاد کاروان هنری «روایت حبیب» عنوان کرد:
نمایشگاه عکس «روایت حبیب» در آبادان برپا شد

02:410

سید مهدی ابطحی دبیر ستاد «کاروان هنری روایت حبیب» در آیین گشایش نمایشگاه عکس و هنرهای تجسمی آن گفت: «کاروان هنری روایت حبیب» شامل ۸۰ اثر از هنرمندان مشهور، معروف و متخصص حوزه هنری انقلاب اسلامی است که در تمامی شهرهای مقصد خود برپا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، طی آیینی ظهر روز پنج‌شنبه ۲۵ آذرماه با حضور دبیر ستاد «کاروان هنری روایت حبیب»، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات، مدیر حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان و دیگر مسئولان منطقه‌ای، همزمان با دومین سالگرد شهادت سید الشهداء مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمان شهیدش، با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی و مکتب حاج قاسم سلیمانی، نمایشگاه عکس و هنرهای تجسمی «کاروان هنری روایت حبیب» به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان در لابی سازمان منطقه آزاد اروند افتتاح شد.

سید مهدی ابطحی در این آیین اظهار کرد: نمایشگاه عکس و هنرهای تجسمی «کاروان هنری روایت حبیب» شامل ۸۰ اثر از هنرمندان مشهور، معروف و متخصص حوزه هنری انقلاب اسلامی است.

دبیر ستاد «کاروان هنری روایت حبیب» افزود: خوشبختانه این نمایشگاه امروز در شهرستان آبادان و لابی سالن سازمان منطقه آزاد اروند با حضور مسئولین افتتاح شد.

وی با اشاره به استقبال از این نمایشگاه تصریح کرد: این نمایشگاه در طول سفر «کاروان هنری روایت حبیب» در چهار استان پیش از این رونمایی شد که مورد استقبال و بازدید مردم شریف استان‌های کرمان، اصفهان، آذربایجان شرقی و کردستان قرار گرفت.

ابطحی اضافه کرد: امروز نیز این نمایشگاه در شهرستان آبادان رونمایی شد که امید می‌رود مردم این منطقه نیز از آن استقبال ویژه‌ای داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: پس از پایان حضور «کاروان هنری روایت حبیب» در شهرستان آبادان، این نمایشگاه در دیگر استان‌های کشور برای عموم مردم به نمایش گذاشته خواهد شد.

گفتنی است، «کاروان هنری روایت حبیب» در دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی، در ۱۰ استان کشور به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌پردازد. این رویداد فرهنگی و هنری که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی (مکتب حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، از ۱۱ آذرماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه در ۱۰ استان مختلف اجرا خواهد شد. طی این رویداد فرهنگی، برنامه‌های متنوعی چون شب خاطره، شعرخوانی، سرود و موسیقی، نمایش فیلم و انیمیشن، اجرای تئاتر، نقالی و پرده‌خوانی، حماسه‌خوانی، رونمایی کتاب و برپایی نمایشگاه عکس و آثار تجسمی برگزار خواهد شد.

کرمان، اصفهان، زنجان، کردستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی، استان‌های میزبان «کاروان هنری روایت حبیب» خواهند بود و اختتامیه این برنامه در تهران برگزار می‌شود.

«کاروان هنری روایت حبیب» که تاکنون حضور در شهرهای کرمان، اصفهان، زنجان و سنندج را تجربه کرده است، در ادامه سفرهای خود به آبادان آمده است و در ادامه به بوشهر سفر خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری شبستان

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند