همزمان با سال روز شهادت سردار دلها؛
نماهنگ «بیشه شیرون» منتشر شد

02:000

نماهنگ « بیشه شیرون» همزمان با سال روز شهادت سپهبد سردار قاسم سلیمانی از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری تولید شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری در دومین سالگرد شهادت سردار دلها شهید سپهبد قاسم سلیمانی قطعه موسیقی« بیشه شیرون» را با یاد و خاطره این سردار عزیز تولید کردند.

حجت الله شیروانی افزود: راه و سیره ی شهید سلیمانی امروز یک مکتب تمام عیار است و به حول و قوه الهی تا همیشه پا برجا خواهد بود شایسته است همه ملت به خصوص هنرمندان در شناسندن این مکتب به نسل های بعدی اهتمام ویژه داشته باشند.

شیروانی یاد آور شد: حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری در دومین سالگرد شهید سلیمانی برنامه های چون برگزاری نمایشگاه محیطی خیابانی، تولید نماهنگ برای قطعه موسیقی بیشه شیرون (که پیش از این در واحد موسیقی حوزه هنری تولید شده بود)، اکران مستند قاسم، اجرای تئاتر و … را ترتیب داد.

به گفته وی تک آهنگ «بیشه شیرون» با آهنگ سازی «حمید توفیقی» و خوانندگی «جلیل سلیمانی» از سوی واحد موسیقی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری تولید شد.

در این قطعه آهنگساز برای نشان دادن شجاعت، دلاوری و مجاهدت‌های مردمان ایران زمین به ویژه مردم چهارمحال و بختیاری در طول سالیان گذشته به منظور بیان مناسب مفهوم و موضوع شعر برای مخاطبان، ملودی مورد نظر خود که از مقام‌های بختیاری و ملودی‌های دو ضربی است را انتخاب کرده است.

شعر این اثر را «مهدی عالی» از شاعران و ترانه  سرایان جوان موفق استان سروده و هنرمندان به نام و مطرح استان و کشور؛ «کاوه معتمدیان»، «علیرضا دریایی»، «کریم قربانی»، «شهرام رکوعی»، «آزاد میرزاپور»، «علی میرکی»، «مرتضی صنایعی» و «مجید علیزاده» نوازندگان این قطعه موسیقی هستند.

نماهنگ بیشه شیرون به کارگردانی امین محمدی با همکاری میلاد غلامی، داود امینیان و محسن آذر مهر از هنرمندان هنرهای تصویری استان چهارمحال و بختیاری تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، واحد موسیقی حوزه هنری استان در دهه ۹۰ بیش از ۱۰ آلبوم موسیقی تولید و ۵۰ کارگاه و اجرای زنده موسیقی را برگزار کرده و تا کنون قطعاتی را هم به صورت نماهنگ در مناسبت های مختلف تولید کرده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند