یادداشتی برای سردار دل‌ها،
نقش حاج قاسم را همه جا می‌توان دید

02:150

آنکه شهادت را معنا می‌کند به واقع شهید است و شهادت هنر مردان خداست.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ یادداشت منیره محمدی،

هنوز باورش سخت است. درست یک سال پیش بود که بار غم بر جانمان نشست و خبر شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی دلمان را آتش زد. سربازی بی ادعا، دلاوری جان بر کف که حرف‌هایش حرف بود و قول‌هایش عمل.

قول داده بود کمتر از سه ماه دیگر اعلام پایان داعش و حکومتش در این کره خاکی خواهد بود و همین شد که پس از دو ماه، دیگر هیچ نشانی از داعش وجود نداشت.

آنکه شهادت را معنا می‌کند به واقع شهید است و شهادت هنر مردان خداست. شهدا هنرمندترین هنرمندان جهان هستند؛ چرا که بهترین راه رسیدن به معبود را به زیبایی نقش می‌زنند، این تابلوی زیبا را در طول سال‌ها زندگی‌شان با گفتار و پندار و کردار نیکشان چنان جلوی چشمانمان خلق می‌کنند تا باور کنیم که زنده‌اند. تابلوی زندگی شهدا چون کهکشان راه شیری است؛ زیبا، چشم‌نواز و گسترده در دل آسمان، و نشان‌دهنده راه. راهی که روش و منش شهید است و اگر در آن دقیق شوی تو را به سرمنزل مقصود می‌رساند.

این روزها در گوشه و کنار شهر هر جا که سر بگردانی، عکسی، پوستری یا نشانی از حاج قاسم می‌بینی. نقش حاج قاسم را همه جا می‌توان دید بر روی دیوارها، پرچم‌ها و … اما از همه مهم‌تر نقش حاج قاسم بر دل ایرانیان و مسلمانان جهان است. سرداری که با اخلاص و منش و اثرش شیعه ایرانی را در دل جهان زنده نگاه داشته است تا بدانند ایرانی می‌تواند.

خیلی‌ها سردار را تا لحظه شهادتش نمی‌شناختند، اما اکنون هیچ ایرانی نیست که نداند سردار چه کرده و که بوده است، کسی که زنده بودنش و شهادتش هر دو دل‌ها را به یکدیگر نزدیک کرده و این هنرمندی حاج قاسم است.

اگر بخواهیم هنرمندانه زیست کنیم باید به تابلویی که شهدا از عشق به خدا و خدمت به خلق از آغاز انقلاب اسلامی خلق کرده‌اند نگاه کنیم.
با نگاه به تابلوی زندگی زیبای سپهبد حاج قاسم سلیمانی که وصیت کرد بر مزارش بنویسند «سرباز قاسم سلیمانی»، آنچه جلوه‌گر می‌شود تنها خدمت خالصانه در راه خدا و برای خلق خداست، حالا در هر لباسی که باشی، می‌خواهد سردار باشی و خار چشم دشمن، می‌خواهد پزشک باشی و سلامتت را بگذاری پای مبارزه با کرونا، یا اینکه پرچمدار کشورت باشی در مسابقات ورزشی جهان و یا نخبه علمی باشی و در المپیادهای جهانی بدرخشی و هر که می‌خواهی باشی، باید بدانی سلیمانی‌ها رفتند تا راهشان ادامه یابد و راه (خدمت به خلق ) تو را می‌خواند…

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند