میثم مرادی بیناباج:
نقشه تحولی مراکز استانی در نوع نگاه به حوزه هنری تأثیر مثبتی داشته‌است

03:370

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری در چهلمین نشست رؤسای مراکز استانی حوزه هنری گفت: توجه به مراکز استانی و ظرفیت سازی برای احیای هنر انقلاب باعث احیای گفتمان هنر انقلاب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، میثم مرادی بیناباج در چهلمین دوره نشست رؤسای مراکز استانی حوزه هنری گفت: عقبه بسیار خوبی در برگزاری نشست مراکز استانی داریم. افراد بسیاری بوده‌اند که در تأسیس و راهبری مراکز استانی نقش فعالی داشته‌اند، تجربه‌نگاری این مسیر چهل منزلی برای ما ضرورت دارد و کارهایی نیز انجام شده‌است و بایستی با کیفیت و دقت بیشتری این تجربیات ثبت شود.

وی با اشاره به شعار «هنر انقلاب پیشران گام دوم» در نشست سال گذشته تصریح کرد: ما معتقدیم که هنر می‌تواند در فصل دوم انقلاب پیشران تحقق اهداف و راهبردهای سند گام دوم باشد. تقسیم‌بندی ای که حضرت آقا در سند گام دوم دارند سه وجهی است؛ نگاهی به گذشته، حال و آینده‌؛ هنر انقلاب راوی گذشته، کنشگر امروز و پیشران آینده‌است. اگر ما این وجه را برای آن نبینیم تبدیل به یک هنر موزه‌ای می‌شویم. در سال گذشته تأکید داشتیم که هنر می‌تواند پیشران گام دوم باشد و نسبت هنر انقلاب به متن بیانیه گام دوم پیشران بودن آن است.

مرادی بیناباج با تأکید بر شعار «سیمرغ هنر انقلاب اسلامی در آسمان گام دوم» در چهلمین نشست سالانه رؤسای مراکز استانی اظهار کرد: این شعار هم برآمده از ایده و حرکتی است که در یک سال اخیر شروع کرده‌ایم که نشانه هایی از ظهور یک جریان فرهنگی هنری و رسانه‌ای در زیست‌بوم جغرافیای فرهنگی ایران اسلامی با پرچمداری حوزه هنری شکل گرفته‌است.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری افزود: سیمرغ، استعاره‌ای از سی مرکز استانی حوزه هنری‌است که باهم همکاری دارند و هرکدام هم شأن و منزلت و خاص خود را در سپهر هنر انقلاب اسلامی دارند. این مراکز تجربه‌ای نزدیک به سی ساله دارند و اگر توان سازماندهی در تولید و رویداد‌ها را بتوان در ریل و میدان هنر انقلاب قرار بدهیم و تقویتش کنیم تبدیل به یک مراکز به‌هم پیوسته‌ای خواهیم شد که یک هدف دارند و آن‌هم تحقق مفاد بیانیه گام دوم است.

وی منشور هنر امام خمینی(ره) را به عنوان هویت و بیان کننده هویت حوزه هنری معرفی و اظهار کرد: اگر در طول سال‌ها به دلایل مختلف نسبت به این منشور غفلت صورت گرفته‌است ما آمده‌ایم که متن را اصل و اصول کار خود قرار داده‌ایم.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری با بیان این نکته که تصویب نقشه تحولی مراکز استانی در نوع نگاه به حوزه هنری تأثیر مثبتی دارد، گفت: به اذعان کسانی که حتی منتقد حوزه‌هنری‌اند توجه به مراکز استانی و و ظرفیت سازی برای احیای هنر انقلاب باعث احیای گفتمان هنر انقلاب می‌شود و آن را به عنوان نکات مثبت معرفی کرده‌اند.

سعید لشکری دبیر کارگروه طرح تحول حوزه هنری با تشریح بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مفهوم تحول و تحول از دیدگاه ایشان، گفت: هرآنچه که در معاونت راهبری استان‌ها قرار است اتفاق بیفتد بر مبنا و مدار تحول است و اینگونه نیست که مسیر انجام فعالیت‌ها با مسیر طرح تحول متفاوت باشد.

در ادامه این نشست معاون راهبری استان‌های حوزه هنری به معرفی رؤسای جدید مراکز استانی پرداخت. در این بخش از نشست خانم صدیقی کلاته رئیس حوزه هنری خراسان شمالی، رسول منفرد رئیس حوزه هنری گیلان، وحید نمازی رئیس حوزه هنری فارس، سامان سپهوند رئیس حوزه هنری لرستان، احمد نوری رئیس حوزه هنری اصفهان و محمدعلی روزبهانی به عنوان رؤسای جدید مراکز استانی حوزه هنری از سوی معاون راهبری استان‌های حوزه هنری به سایرین معرفی شدند.

پیش از این در ابتدای جلسه مجتبی اسدی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان به عنوان میزبان چهلمین نشست رؤسای مراکز استانی پس ا‌ز خوش‌آمد گویی به حاضران اظهار کرد: حضور در کنار مزار پاک و مطهر شهید سلیمانی را توفیق بزرگی است که می‌توان آن را هدیه‌ بزرگ اسلام بعد از ۱۴۰۰ سال به مردم کرمان‌ دانست.

گفتنی است چهلمین نشست رؤسای مراکز استانی حوزه هنری با شعار «سیمرغ هنر انقلاب اسلامی در آسمان گام دوم» از سوم تا پنجم اسفندماه به مدت سه روز در شهر کرمان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند