دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره برای دومین فصل برگزار می‌کند:
نقد کتاب «قالیچه‌های امروزی مشرق زمین» در دانشگاه سوره برگزار می‌شود

02:000

دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره، در یازدهمین نشست، به نقد کتاب «قالیچه‌های امروزی مشرق زمین» نوشته امیت آیلند با ترجمه لیلا سادات میرزمانی دهکردی و عبدالکریم عطارزاده می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره دومین فصل از جلسات «دوشنبه‌های نقد کتاب سوره» را برگزار می‌کنند. در یازدهمین نشست از فصل دوم این برنامه کتاب «قالیچه‌های امروزی مشرق زمین» نوشته امیت آیلند با ترجمه لیلا سادات میرزمانی دهکردی و عبدالکریم عطارزاده به بحث گذاشته خواهد شد. کتاب قالیچه‌های امروزی مشرق‌زمین، حاصل چند دهه تجربه امیت آیلند در زمینه تولید و خرید و فروش انواع قالی‌های شرقی است. امیت آیلند، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به تجارت فرش دستباف مشغول بود و پس از آن عمده فعالیت خود را در سایر کشورهای صاحب‌نام در زمینه تولید فرش متمرکز کرد. وی، پس از سال‌ها تجارت، به‌عنوان شخصیتی مطرح در زمینه تجارت فرش، کتاب مذکور را نوشت که راهنمای مناسبی است برای آشنایی با روش‌های تولید فرش در مناطق شرقی، عوامل تأثیرگذار بر رونق بازار فرش، پسندها و ناپسندهای غربی‌ها نسبت به فرش‌های شرقی، روش‌های کهنه یا قدیمی جلوه دادن فرش‌ها، شیوه‌های مرمت و بازسازی و شستشوی فرش‌ها و نگهداری آن‌ها برای بلندمدت.

در این جلسه بیژن اربابی عضو هیأت علمی گروه فرش دانشگاه هنر به نقد کتاب خواهد پرداخت و درباره ویژگی‌های کتاب برای استفاده در بستر آموزشی سخن خواهد گفت. دبیری نشست را نیز مدی محمدی برعهده دارد.

این نشست دوشنبه ۱۱ بهمن‌ماه ساعت ۱۸ در آدرس https://sibad.soore.ac.ir/v/show/bookreview برگزار می‌شود و ورود عموم علاقه‌مندان آزاد است.

سلسله نشست‌های «دوشنبه‌های نقد کتاب سوره» در راستای اهداف پژوهشی و آموزشی دانشکده هنر دانشگاه سوره متناسب با گروه‌های آموزشی دایر در دانشکده با انتخاب مکتوبات مناسب می‌کوشد تا زمینه‌های گسترش علم و آشنایی دانشجویان را با صاحب‌نظران گسترش دهد. این نشست‌ها به‌صورت برخط برگزار شده و در فصل اول توانست علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب کند. دوره جدید حوزه‌هایی همچون ادبیات نمایشی، نمایش، عکاسی، فلسفه و نظریه هنر، انیمیشین، هنر اسلامی، نقاشی و گرافیک را دربر خواهد گرفت.

در هر جلسه برای اینکه علاقه‌مندان فرصت مرور کتاب را داشته باشند کتاب هفته بعد معرفی و از پوستر آن رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند