دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره برای دومین فصل برگزار می‌کند:
نقد کتاب «راهنمای جامع انیمیشن» در دانشگاه سوره برگزار می‌شود

02:000

دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره، در سومین نشست از فصل دوم «دوشنبه‌های نقد کتاب سوره»، کتاب «راهنمای جامع انیمیشن» نوشته ریچارد ویلیامز با ترجمه فرناز خوشبخت را به بوته نقد می‌گذارند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه، دومین فصل از جلسات «دوشنبه‌های نقد کتاب سوره» را برگزار می‌کنند. در سومین نشست از فصل دوم این برنامه، کتاب «راهنمای جامع انیمیشن» نوشته ریچارد ویلیامز با ترجمه فرناز خوشبخت به بحث گذاشته خواهد شد. انیمیشن یکی از داغ‌ترین زمینه‌های فیلم‌سازی امروز است و انیماتور مهمی که پل بین نسل قبلی و نسل جدید به شمار می‌آید، ریچارد ویلیامز است. در طول بیش از چهل سال فعالیت در این حوزه، ویلیامز یکی از مبتکران واقعی بوده است؛ با کسب سه جایزه اسکار از او به عنوان پیوندی بین دوران طلایی انیمیشن دیزنی با دست و انیمیشن رایانه‌ای جدید که انیمیشن موفق داستان اسباب بازی‌ها یکی از نمونه‌های آن است، یاد می‌شود.

در این جلسه کیارش زندی درباره کتاب به سخنرانی خواهند پرداخت و درباره ویژگی‌های کتاب برای استفاده در بستر آموزشی سخن خواهد گفت. دبیری نشست را نیز رضا بهمنی بر عهده دارد.

این نشست دوشنبه ۱۵ آذرماه ساعت ۱۸ در آدرس https://sibad.soore.ac.ir/v/show/bookreview برگزار می‌شود و ورود عموم علاقه‌مندان آزاد است.

سلسله نشست‌های «دوشنبه‌های نقد کتاب سوره» در راستای اهداف پژوهشی و آموزشی دانشکده هنر دانشگاه سوره متناسب با گروه‌های آموزشی دایر در دانشکده با انتخاب مکتوبات مناسب می‌کوشد تا زمینه‌های گسترش علم و آشنایی دانشجویان را با صاحب‌نظران گسترش دهد. این نشست‌ها به صورت برخط برگزار شده و در فصل اول توانست علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب کند.

دوره جدید نیز برای ۱۲ جلسه برنامه‌ریزی شده است و حوزه‌هایی از قبیل ادبیات نمایشی، نمایش، عکاسی، فلسفه و نظریه هنر، انیمیشین، هنر اسلامی، نقاشی و گرافیک را در بر خواهد گرفت.

در هرجلسه برای اینکه علاقه‌مندان فرصت مرور کتاب را داشته باشند، کتاب هفته بعد معرفی و از پوستر آن رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند