نقد و بررسی داستان «هووو» در یکشنبه‌های داستانی قم

01:510

داستان «هوووو» نوشته پروین قنبری با حضور مهدی کفاش  مدرس داستان‌نویسی و منتقد ادبی و اعضای محفل یکشنبه‌های داستانی در سالن آسمان حوزه هنری استان قم نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری،‌ عصر یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، داستان «هوووو» نوشته پروین قنبری با حضور مهدی کفاش  مدرس داستان‌نویسی و منتقد ادبی و اعضای محفل یکشنبه‌های داستانی در سالن آسمان حوزه هنری استان قم نقد و بررسی شد.

داستان «هووو» اثری حدفاصل وهم و خیال و واقعیت است و روایت دختری‌ست که پدرش پزشک است. دختر، بچگی‌اش را بواسطه شغل پدر، در روستایی گذرانده بود و مادر گله‌مندش بخاطر سختی‌ها آنها را ترک کرده بود. داستان از آنجایی آغاز می‌شود که دختر که یک هفته ای‎ست پدرش را از داست داده، در جاده‌ای گم شده‌است و در جستجوهایش باری یافتن مسیر از تپه‌ای پایین می‌رود به همان روستای بچگی‌اش می‌رسد…

پس از قرائت داستان توسط نویسنده، مهدی کفاش در نقد اثر به زبان آن اشاره کرد و گفت: «زبان داستان شسته رفته و مناسب حال و هوای اثر بود اما سخت‌خوان است و این بخاطر خاص بودن متن و کلمه‌سازی‌هائی‌ست که نویسنده انجام داده‌است. زبان هم پای تندی و کند حرکت شخصیت‌ها، تند و کند می‌شد و ریتمش تغییر می‌کرد.»

وی خاطر نشان کرد: «خواننده‌ای که به داستان‌های کلاسیک عادت دارد، ممکن است خواندن این داستان که داستانی مدرن است،‌ برایش سخت باشد. نویسنده در طول داستان تلاش کرده بود که از نشانه‌های وهم و خیال استفاده کند و خواننده را همراه و جذب کند و به کشف پایان داستان رهنمون کند.»

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند