نقد داستان «پیراهن قرمز» در یکشنبه‌های داستانی حوزه هنری قم

01:480

داستان «پیراهن قرمز» نوشته‌ی صفورا مردانی در پنجمین نشست «یکشنبه‌های داستانی»، با حضور مهدی کفاش نویسنده و منتقد ادبی و جمعی از داستان‌نویسان استان نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی حوز هنری، داستان «پیراهن قرمز» نوشته‌ی صفورا مردانی در پنجمین نشست «یکشنبه‌های داستانی»، با حضور مهدی کفاش نویسنده و منتقد ادبی و جمعی از داستان‌نویسان استان نقد و بررسی شد.

در ابتدای این نشست صفورا مردانی داستانش را برای حاضران قرائت نمود. «پیراهن قرمز» داستان زنی‌ست که بابت لو دادن یکی از دوستان قدیمی‌اش بیم دارد که از او انتقام بگیرند و در این میانه جعبه‌ای حاوی پیراهنی قرمز به دستش می‌رسد که به ترس‌های او اضافه می‌کند.

داستان در دو زمان حال و گذشته اتفاق می‌افتد و نویسنده با فلاش بک داستانش را پیش می‌برد و بخش اصلی داستان در همین فلاش بک‌ها اتفاق می‌افتد.

در ادامه مهدی کفاش دبیر نشست و دیگر نویسندگان حاضر در سالن مهر حوزه هنری قم به نقد و بررسی اثر خوانده شده پرداختند. آنها معتقد بودند که داستان به اتفاقات زمان حال چندان پرداخته نشده و ماجراهای زمان حال از جمله اینکه چه کسی لباس قرمز را برای قهرمان داستان می‌فرستد،‌آنقدر باز نمی شود. حاضران همچنین پیشنهادات‌شان را برای بهتر شدن داستان به نویسنده ارائه نمودند.

در ادامه دو رمان تازه منتشر شده‌ی نشر صاد به نام‌های «با تنهایی قدم می‌زنم» نوشته اکرم بادی و «من فقط یک داستان کوتاه نوشته بودم» نوشته قدسی خان بابایی از اعضای کانون قلم نو و از شاگردان مهدی کفاش در نشست یکشنبه‌های داستانی معرفی شدند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند