نقد داستان «جمشید اناری» در یکشنبه‌های داستانی قم

01:310

داستان «جمشید اناری» نوشته اکرم داودی در ششمین نشست یکشنبه‌های داستانی حوزه هنری قم با حضور مهدی کفاش نویسنده و منتقد ادبی و جمعی از داستان نویسان استان، نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، داستان «جمشید اناری» نوشته اکرم داودی در ششمین نشست یکشنبه‌های داستانی حوزه هنری قم با حضور مهدی کفاش نویسنده و منتقد ادبی و جمعی از داستان نویسان استان، نقد و بررسی شد.

 در ابتدای این نشست که عصر یکشنبه ۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ در سالن مهر حوزه هنری قم برگزار شد، اکرم داودی داستانش را برای حاضران قرائت کرد.

او تاکنون در حوزه داستان نویسی کودک فعالیت داشته و «جمشید اناری» نخستین تلاشش در حوزه داستان‌نویسی بزرگسال به حساب می‌آید، به همین دلیل در متن و سوژه، اثرش کاری بین کودک و بزرگسال بود و رفت و آمدهایی بین غصه و داستان داشت. به همین دلیل بحث حاضران بر روی قصه و زبان داستان متمرکز شد.

همچنین مهدی کفاش مدیر جلسه توضیحاتی درباه‌ی تفاوت داستان‌نویسی برای کودکان و بزرگسالان ارائه کرد و  به تفاوت‌های این دو در لحن و زبان اشاره نموند. از جمله اینکه نویسنده در داستان‌نویسی برای کودک اجازه ورود و دخالت در قصه را دارد اما در داستان‌نویسی بزرگسال این کار تاثیر منفی می‌گذارد و ممکن است مخاطب کار را پس بزند. مهدی کفاش همچنین در سخنانی کوتاه به ژانر فانتزی پرداخت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند