نفرات برتر هفتمین مهرواره شعر وحدت اقوام در گلستان معرفی شدند

02:00

همزمان با ماه میهمانی خدا و در آخرین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی ،آیین اختتامیه هفتمین دوره مهرواره منطقه ای شعر وحدت اقوام ۲۸ فروردین ماه با حضور مدیران،اساتید و هنرمندان گلستانی و استان های همجوار، در محل تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد و هنرمندان برتر نیز معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رئیس حوزه هنری استان گلستان گفت: یادبود شاعر فقید محمدزمان گلدسته که به تازگی از میان ما پرکشید، تجلیل از استاد عبدالرحمن اونق، نویسنده مطرح قوم ترکمن و چهره سال هنر انقلاب اسلامی کشور، رونمائی از سردیس شهید سید مرتضی آوینی،رونمائی از کتاب ماتی خان نوشته عبدالرحمان اونق، اجرای نمایش، اجرای سرود، شعرخوانی  اساتید و هنرمندان با زبان ها و گویش های گرگانی، طبری، گیلکی، کتولی، سمنانی، ترکی و ترکمنی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

سیدحسام بنی فاطمه بیان کرد: در این مراسم  دکتر نصیب ا… عمر اف از کشور تاجیکستان و مدرس دانشگاه بین المللی جامعه المصطفی  گرگان به عنوان سخنران در خصوص  شعر آئینی اقوام و مذاهب اسلامی با موضوع وحدت ،مطالبی ارائه کرد.

در پایان مراسم، هیات داوران مهرواره شعر وحدت اقوام متشکل از بهمن نشاطی در بخش شعر طبری،  اسماعیل مزیدی در بخش شعر کتولی، محمدحسن جواهری در بخش شعر سمنانی، فرخ آلیانی در بخش شعر گیلکی، مختار رنجیده در بخش شعر ترکی، حسین عبدی در بخش شعر گرگانی و خراسانی داوری آثار را برعهده داشتند و بر اساس رای هیات داوران هنرمندان شرح ذیل حائز رتبه و دریافت تندیس مهرواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی  شدند.

شاعران برگزیده:

طبری:

رتبه اول: روح ا… نظرنژاد- کردکوی

رتبه دوم: مبین اکبرنژاد- سوادکوه

رتبه سوم: دادیار حامدی- ساری

شایسته تقدیر: فاطمه اسداللهی- قائمشهر

شایسته تقدیر: سید نصرت الله حسنی- کردکوی

گیلکی:

رتبه اول: جمشید عباسی- فومن

رتبه دوم: رضا نیکوکار- رشت

رتبه سوم: محمد ابراهیم هویدا مژدهی- رشت

سمنانی:

رتبه اول: نیره کاشی- سمنان

رتبه دوم:  محمدرضا طاهریان- سمنان

رتبه سوم:  شکیبا غفاریان- شاهرود

کتولی:

رتبه اول: مرضیه ملک حسینی- علی آباد

رتبه دوم: مسعود ملک حسینی- علی آباد

رتبه سوم: محمد دیلم کتولی- علی آباد

شایسته تقدیر: ترانه محمدی- گرگان

ترکی:

شایسته تقدیر:  فاطمه صالحی- بجنورد

شایسته تقدیر:  شعبانعلی یازرلو- رامیان

 

ترکمنی:

شایسته تقدیر: منصور طبری- گنبد

شایسته تقدیر: آخوند ملاتاجی ایزدی نسب- گنبد

شایسته تقدیر: گلناز آدینه زاده- کلاله

امانگلدی رخشا- راز و جرگلان

گرگانی:

شایسته تقدیر: حسین ضمیری-گرگان

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند