با ارائه سید یعقوب کریمی بررسی می‌شود؛
نظریه بازی‌ها؛ چیستی و کاربردش در زبان و ادبیات در هشتمین نشست زبان‌شناخت

01:550

هشتمین نشست ازسلسله‌ نشست‌های «زبان‌شناخت» با عنوان «نظریه بازی‌ها؛ چیستی و کاربردش در زبان و ادبیات» با ارائه و سخنرانی دکتر سید یعقوب کریمی، پژوهشگر حوزه نظریه بازی ها، به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزۀ هنری، ساعت  ۱۶ تا  ۱۸ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱ در سالن طاهره صفارزادۀ حوزۀ هنری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزۀ هنری، دکتر سید یعقوب کریمی درخصوص آنچه دراین نشست مطرح  و ارائه خواهد کرد گفت:  نظریه بازی تلاش می‌کند برای رفتار حاکم بر هر موقعیت راهبردی، در شرایط تضاد منافع، الگوسازی کند. این موقعیت راهبردی، زمانی پدید می‌آید که موفقیتِ هر فرد به راهبردهایی وابسته است که دیگران انتخاب می‌کنند. هدفِ نهاییِ این دانش، یافتنِ راهبردِ بهینه برای عملگران یا به‌ تعبیری، بازیکنان است.

وی در باره نظریه بازی خاطر نشان کرد: این نظریه، شاخه‌ای از ریاضیات کاربردی است که از آن در علوم اجتماعی و به‌ویژه در اقتصاد، زیست‌شناسی، مهندسی، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، علوم رایانه و بازاریابی استفاده می‌شود. استفاده از این روش در زبان و ادبیات، رهیافتی جدید به دست می‌دهد که در فهم مفاهیم کاربردی این حوزه به کار می‌آید و برای کاربردهای جدید در دنیای پیچیده امروز راهگشاست.

این نشست به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزۀ هنری، ساعت  ۱۶تا  ۱۸ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱ در سالن طاهره صفارزادۀ حوزۀ هنری برگزار می‌شود و به صورت زنده از صفحه  زبان فارسی به نشانی‌ زیر نیز پخش خواهد شد:

Instagram.com/h.z.farsi

این نشست در خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، حوزۀ هنری، سالن طاهره صفارزاده برگزار می‌شود و حضور در آن برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند