نصراللهی‌زاده: از نشانه‌های توسعه‌یافتگی، وجود سالن‌های سینمایی است

04:000

بهرام نصراللهی‌زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان در بازدید از مجموعه پردیس سینمایی بهمن سنندج گفت: فرهنگ، زیربنای توسعه است و سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگ می‌تواند در تمامی زمینه‌ها پیشرفت را به همراه داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بهرام نصراللهی‌زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان، صبح امروز از بخش‌های مختلف پردیس سینمایی بهمن سنندج بازدید و در جریان اقدامات صورت گرفته در ارتقاء این پردیس سه سالنه به یک پردیس ۷ سالنه قرار گرفت.

وی در این بازدید، توجه حوزه هنری به لزوم افزایش زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در استان را بسیار ارزشمند دانست و گفت: یکی از نشانه‌های بسیار مهم توسعه‌یافتگی، وجود سالن‌های سینمایی است که این مهم با تلاش و همت حوزه هنری در شهرهای مختلف استان در حال انجام است.

نصراللهی‌زاده ضمن تأکید بر ضرورت پیوست فرهنگی پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: فرهنگ، زیربنای توسعه است و سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگ می‌تواند در تمامی زمینه‌ها پیشرفت را به همراه داشته باشد.

وی در این زمینه افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی، نهادینه کردن ارزش‌ها، بالا بردن سطح فرهنگ عمومی، افزایش شور و نشاط اجتماعی، امیدآفرینی و … حاصل توجه به فرهنگ و هنر در استان خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: از اقدامات خوبی که در چند سال اخیر در استان صورت گرفته، ساخت سالن‌های سینمایی در استان است که با تلاش حوزه هنری، پیگیری و با حمایت‌های صورت گرفته استانی در سنندج، بیجار و سقز شاهد به ثمر نشستن آن هستیم.

وی ادامه داد: افزایش ۹ سالن سینمایی به صورت همزمان با بیش از ۷۰۰ صندلی یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری استان و کشور است که نشان از عزم و توجه جدی دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارتقای شاخص‌های فرهنگی در استان هنر و فرهنگ کردستان است.

نصراللهی‌زاده ادامه داد: پردیس سینمایی بهمن سنندج از سال ۹۰ تاکنون به عنوان مرکز فرهنگ و هنر استان با بخش‌های مختلف آن مشغول به فعالیت بوده و امروز با ارتقای این پردیس به یک مجموعه عظیم سینمایی و فرهنگی با ۷ سالن مجهز و کاربری‌های مختلف سینمای کودک، آمفی تئاتر، استودیو صدا و دوبله مجهز و حرفه‌ای، سینمای روباز، کتابخانه تخصصی هنری، گالری و کافی‌شاپ، بسیاری از نیازمندی‌های استان را برطرف و امکانی ارزشمند برای استفاده عموم مردم و جامعه نخبگان و هنرمندان استان را فراهم کرده است.

وی بر لزوم بروزرسانی بخش‌های قدیمی پردیس سینمایی بهمن سنندج تأکید کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا اعتبار لازم در خصوص تعویض صندلی و دیگر موارد مورد نیاز این مجموعه را تأمین کنیم.

در این دیدار امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان نیز با قدردانی از همراهی و حمایت‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و مجموعه مدیریان ارشد استان از جمله نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار کردستان و فرمانداران شهرستان‌های سقز و بیجار گفت: ما در مجموعه حوزه هنری از دوران کرونا با تمام ناگواری‌ها و سختی‌های فراوانی که به همراه داشته است به عنوان یک فرصت در ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی و هنری استان بهره گرفتیم.

وی گفت: در حالی‌که بخش اعظمی از فعالیت‌های فرهنگی کشور و استان تعطیل شد، حوزه هنری استان کردستان با بسیج امکانات در کمتر از ۱۵ ماه ۹ سالن سینمایی را به سالن‌های استان افزود و توانستیم میانگین سرانه صندلی استان را از میانگین سرانه صندلی سینمایی کشور بالاتر ببریم.

مرادی ادامه داد: در کنار ساخت سالن‌های سینمایی، ساخت و تجهیز سه گالری هنری در سنندج، سقز و بیجار، ساخت و تجهیز استودیو حرفه‌ای صدا و تصویر و توجه به امکانات رفاهی و تفریحی خانواده‌ها در مجموعه پردیس‌های مهر سقز، بهمن سنندج و آزادی بیجار از اقداماتی است که صورت گرفته است.

وی گفت: شنبه ۹ مردادماه آیین افتتاحیه این امکانات فرهنگی را با حضور هنرمندان و مسئولین کشوری و استانی به صورت همزمان در محل پردیس سینمایی مهر سقز شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند