در سالن صفارزاده حوزه هنری؛
نشست هماهنگی تهیه‌کنندگان ارشد و بازارپردازان محصولات فرهنگی برگزار شد

03:110

ظهر روز ۳۰ مهرماه دومین نشست هماهنگی بازارپردازان محصولات فرهنگی به همت حوزه هنری کودک و نوجوان با حضور تهیه کنندگان در سالن صفارزاده حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این نشست در دو جلسه برگزار شد که در جلسه اول سیدامیر آقایی دبیر قرارگاه بازارپردازان تهران در خصوص آخرین وضعیت فعالیت تهیه کنندگان ارشد و محصولات فرهنگی آنها و همچنین لزوم هماهنگی ها برای برگزاری رویداد بازارپردازی تهران و نمایشگاه سبک زندگی گفت. موضوعات مربوط به حوزه صنعت انیمیشن و محصولات خلاقه نیزمورد بررسی قرار گرفت. حضور در عرصه بین المللی انیمیشن و محصولات خلاقه موضوع دیگری بود که در این رویداد مورد بحث بود. همچنین تأکید بر ظرفیت موجود تهیه کنندگان ارشد برای حضور به عنوان شرکت های دانش بنیان نیز مطرح شد.

در جریان این نشست به فراخوان شخصیت پردازان جام‌جهانی و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی جام جهانی نیز اشاره شد. در این فراخوان که به همت قرارگاه بازارپردازی فرهنگی ایجاد شده است طراحان شخصیت علاقمند به موضوع جام جهانی با اتکا به ظرفیت های بومی و فرهنگی و همچنین تولیدکنندگان محصولات فرهنگی که با محوریت جام جهان در دوره های مختلف محصولات فرهنگی مثل اسباب بازی، کتاب ، عروسک و… تولید کرده باشند می توانند ثبت نام و حضور داشته باشند.

نخستین مسابقه ملی ارائه شخصیت پارسی هم رویداد دیگری بود که در جریان نشست به آن پرداخته شد. نخستین مسابقه ملی ارائه شخصیت در پنج رشته پویانمایی، نشر مکتوب، نشر دیجیتال، بازی های ویدیویی و سرگرمی های فیزیکی برگزار می شود و فعالان این حوزه می توانستند آثار خود را تا ۳۰ مهر ماه ارسال کنند.‌

در جلسه دوم، ارائه طرح های عروسکی و نمایش عروسکی تهیه کنندگان ارشد برای جلب مشارکت سازمان کودک حوزه هنری با حضور سجاد عباسی معاون فرهنگی حوزه هنری کودک برگزار شد.

آقایی دبیر قرارگاه در این بخش از جلسه با اشاره به اهمیت حوزه طراحی وتولید عروسک و نمایش عروسکی در جامعه و تعداد کم فعالان این حوزه گفت: در شورای فرهنگ عمومی طی جلساتی که داشتیم به توسعه اقتصادی گروه های فعال در حوزه کودک و هم افزا کردن ارگان ها و ریل گذاری برای تغییر نگرش و فعالیت ها در حوزه اقتصاد فرهنگی اشاره شده و تلاش می کنیم بتوانیم فعالیت های مطلوبی را در این بخش داشته باشیم.

وی افزود: در یک سال گذشته رویدادهای زیادی را برگزار کرده ایم و حالا ۱۳ تهیه کننده ارشد با ما همکاری دارند.‌

آقایی ایجاد فضایی برای توسعه اقتصاد فرهنگی را امری مهم دانست و افزود: در این زمینه با برخی از مجموعه ها فعالیت خود را آغاز کرده ایم و حمایت آنها را در طی مسیر به همراه داشته ایم.‌

در ادامه سجاد عباسی معاون فرهنگی حوزه هنری کودک اضافه کرد: حوزه هنری کودک و نوجوان در یک شخصیت پردازی جدید در سطح ملی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اهمیت بخش نمایشی حوزه کودک و نوجوان گفت: در ده سال گذشته در حوزه هنری کودک و نوجوان فراز و فرودهای زیادی داشتیم و شاهد اتفاق های زیادی در این عرصه بوده‌ایم.

عباسی تشریح کرد: ما با حمایت از گروه های نمایشی تلاش می‌کنیم فارغ از حمایت هایی که حوزه هنری انجامی دهد گروه های نمایشی رشد ونمو خود را داشته باشند. در همین راستا صندوق سرمایه گذاری سکو را داریم و دوستان می توانند پروپوزال های خود را در آنجا آپلود کنند تا‌ مورد حمایت قرار بگیرند.‌

معاون فرهنگی حوزه هنری کودک ادامه داد: ۳ میلیارد سرمدیه اولیه در صندوق گذاشته شده و با این مبلغ حتماً درکنار فعالان محترم حوزه فرهنگی کودک و نوجوان خواهیم بود.‌

در پایان صفی آبادی یکی از فعالان فرهنگی حوزه نمایش عروسکی درباره ۵ طرح تولیدی برای تهیه کنندگان ارشد توضیح داد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند