در خانه کتاب و ادبیات ایران؛
نشست نقد و بررسی کتاب «قیام‌لله» برگزار می‌شود

02:000

نشست نقد و بررسی کتاب «قیام‌لله»، به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی و همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران، سه‌شنبه ۲۵ برگزار می‌شود.

نشست نقد و بررسی کتاب «قیام‌لله»، سه‌شنبه ۲۵ مرداد‌ماه از ساعت ۱۴ لغایت ۱۶ در سالن عاشوری واقع در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود. دکتر علی جوادی؛ معاون فرهنگی دانشگاه سوره، حمیدرضا میررکنی؛ نویسنده و پژوهشگر فلسفه و مهدی کوچک‌زاده؛ نویسنده کتاب «قیام‌لله» از مهمانان حاضر در این برنامه هستند.

شاید گزاف نباشد که ادعا کنیم، مهمترین و دورانسازترین تحولات تاریخ بشر در لحظاتی محقق گردیده که شکاف میان نظر و عمل از میان برداشته شده یا دستکم تقلیل یافته و زمینه ای برای هم آغوشی این دو بال اساسی حرکت انسان فراهم گردیده است. در چنین مواقفی است که «دانش راهبر اقدام» و «اقدام منور به نور دانش» افقی جدید را میگشاید و طرحی نو در عالم در می اندازد. اما در فقدان این همراهی و پیوند، نظر بی نسبت با عمل به جانب نوعی تفنن فاضلانه میل میکند و عمل بدون بهره از رهنمایی نظر در تحقق مطلوبات خود ناکام میماند و یا به فرض توفیقات و گشایش هایی قادر به بسط و تداوم آن نمیگردد.

کتاب «قیام لله» که توسط پژوهشگر جوان و فعال آقای مهدی کوچک زاده به رشتۀ تحریر در آمده، تلاشی است برای توضیح همدلانۀ پیوند نظر و عمل در سیره و سنت انقلاب اسلامی و پیگیری تبعات و نتایج آن در مسائلی که امروز با آنها مواجهیم. نویسنده با تمرکز بر مفهوم قرآنی «قیام لله» که مفهوم کانونی مکتب عرفانی حضرت امام و استاد بلندمرتبۀ ایشان مرحوم آیت الله شاه آبادی است، تلاش کرده تا منظومه ای سازوار از معانی و مضامین محوری انقلاب اسلامی و دلالتهای عینی و عملی آنها ارائه کند.

آدرس محل برگزاری نشست: خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین و برادران شهید مظفر جنوبی، پلاک ۱۰۸، خانه کتاب و ادبیات ایران، طبقه منفی یک، سالن عاشوری.

پخش زندۀ نشست از صفحه اینستاگرام پژوهشکدۀ فرهنگ و هنر  اسلامی: www.instagram.com/rcica_ir

و آپارات خانه کتاب و ادبیات ایران:

www.aparat.com/khaneketab/live

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند