نشست مستندنگاری سینمای لرستان برگزار شد

01:340

نشست پژوهشی مستندنگاری سینمای لرستان با عنوان «مرور یک تجربه» برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، با حضور وحید موساییان کارگردان برجسته سینمای کشور و جمعی از هنرمندان و فعالان سینمای لرستان نشست پژوهشی دو روزه در روزهای ۲۲ و ۲۳ فروردین ماه در تالار ماه حوزه هنری لرستان در خرم آباد برگزار شد.

در این نشست پژوهشی که به موضوع بررسی فیلم سینمایی آرزوهای زمین ساخته وحید موساییان اختصاص داشت؛ این اثر به لحاظ موضوعی و محتوایی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

وحید موساییان این فیلم را یکی از نخستین تجربه های سینمای لرستان دانست و گفت: در فیلم آرزوهای زمین رویای من برای ساخت یک فیلم سینمایی بلند در مورد لرستان به حقیقت پیوست.

وی تصریح کرد: این فیلم نقدی است بر برخی سنت های نادرست فرهنگی و برنقش آموزش و تربیت به عنوان الگویی مناسب برای حل مشکلات تاکید می کند.

موساییان خاطرنشان کرد: آرزوهای زمین تلاش میکند موضوعی بومی را با زبانی جهانشمول بیان کند و رویدادهای سینمایی از این دست میتواند بر رشد هرچه بیشتر فرهنگی استان لرستان تاًثیرگذار باشد.

فیلم سینمایی آرزوهای زمین به کارگردانی وحید موساییان که در سال ۱۳۸۰ در لرستان ساخته شد پس از حضور در جشنواره فجر و اکران عمومی توانست جایزه ی ویژه ی هیات داوران را در جشنواره ی بین المللی فیلم مسکو به خود اختصاص دهد.

در خلاصه داستان فیلم آرزوهای زمین آمده است: «آرزوهای زمین داستان معلم جوانی است که به روستایی می رود و در آشنایی با اهالی روستا پی به دلدادگی دو جوان می برد و می خواهد به آنها کمک کند.»

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند