نشست صمیمی رئیس حوزه هنری استان همدان، با داستان نویسان همدانی

01:530

نویسندگان همدانی در دیداری صمیمانه با  محمد مهدی سموات رئیس حوزه هنری استان انتظارات، پشنهادها و انتقادهای خود را بیان داشتند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان همدان به اهم سخنان نویسندگان در این دیدار اشاره کرد و گفت: توجه و پویایی بیشتر به  حوزه  داستان و رمان و همچنین ادبیات کودک و نوجوان در حوزه هنری، مهمترین خواسته نویسندگان در جلسه روز گذشته بود.

مریم زندی مشکلات معیشتی و نبود امنیت مالی را از دغدغه های اصلی نویسندگان دانست و تصریح کرد: نویسندگان معتقدند که نویسندگی شغل نیست و نمی توان با حق التالیف ها امرار معاش کرد و باید ساختار حمایتی قانونمند برای ایجاد درآمدی متناسب با تخصص و دانش نویسندگان تعریف شود.

وی با اشاره به اینکه استان همدان دارای ظرفیت قوی و شاخصی در عرصه نویسندگی است گفت: نبود برنامه برای معرفی نویسندگان توانمند استان، عدم توجه به نویسندگان شهرستانی، کمبود نشریه تخصصی ادبی در استان، کمبود ناشر خوب و بی توجهی ناشران شاخص به نویسندگان شهرستانی و رها کردن نویسنده پس از چاپ کتابش از دیگر مشکلات پیش روی داستان نویسان است که در دیدار با رئیس حوزه هنری استان همدان مطرح شد.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان همدان به نقش انجمن ها و کارگاه ها از منظر نویسندگان در این جلسه پرداخت و افزود: به نظر نویسندگان حاضر در جلسه، متاسفانه به سبب فاصله بین انجمن ها و کارگاه ها، موازی کاری هایی انجام می شود که مانع رشد و شکوفایی بیشتر استان در عرصه ادبیات است.

در این جلسه نویسندگانی چون سید میثم موسویان، مرتضی فرجی، مهین سمواتی، مونا اسکندی، مریم زرنشان، عباس منتظری شاد، ژیلا طاهری، مرضیه فعله گری، مریم کوثری هنرمند، وحید نظری، محمود پیسوده، جواد زارع، معصومه کریمی، سمیه یوسفی، ساناز ضرابیان و فاطمه تخمه چی حضور داشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند