با ارائه فرزانه فخریان؛
نشست «زبان کودک در بحران و رسانه» برگزار می‌شود

02:0090

نشست زبان کودک در بحران رسانه، با حضورفرزانه فخریان، فعال رسانه‌ای و پژوهشگر زبان، از جمله نشست های همایش هویت زبانی ناآرامی، صبح پنج‌شنبه  ۵ آبان۱۴۰۱ درسالن سلمان هراتی حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، فرزانه فخریان، با اشاره به پوشیده نبودن تبادل و هم‌اثری بین عرصه عمومی و ساحت رسانه در دوره کنونی، زبان رشد و زبان کودک را آسیب‌پذیرترین حوزه زبانی در دوره هیجان اجتماعی عنوان کرد و گفت: کودک که هنوز به مرحله امکان تسلط به ورودی‌های دیداری و شنیداری و تحلیل فعالانه نرسیده است، بی‌وقفه در حال مصرف مستقیم یا غیرمستقیم خوراک زبانی رسانه‌های گروهی و شبکه‌های اجتماعی قرار دارد. این  پژوهشگر زبان، در این باره خاطر نشان کرد: آگاهی به‌روزشونده و کنشگری والدین، مربیان و تولیدکنندگان محتوای فرهنگی و رسانه‌ای نسبت به ریزالگوها و کلان‌ساختارهای زبانی، که در رسانه استفاده می‌شود و اثر آموزشی و رشدی بر کودکان و نوجوانان دارد، فرصت شناخت و هدایت فضای پرجاذبه و پرچالش بحران را فراهم می‌آورد.

فرزانه فخریان، متولد سال ۱۳۶۵، دانش آموخته دانشگاه تهران در رشته کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی و رسانه، کارشناس ارشد زبان شناسی و دانشجوی دکترای زبان شناسی بوده و مسلط به زبان های روسی، انگلیسی و اسپانیایی است. در کارنامه فخریان سوابق اجرایی چون: مدیر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل بنیاد شعر و ادبیات داستانی و انتشارات عصر داستان، مشاور توسعه و برنامه ریزی فرهنگی انتشارات علمی وفرهنگی، مدیرامور کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی دیده می شود.

قابل توجه است، زبان کودک در بحران و رسانه با حضور فرزانه فرزانه فخریان فعال رسانه‌ای و پژوهشگر زبان، خطاهای شناختی‌زبانی در ناآرامی با سخنرانی پویا امامی مترجم و مولف کتاب در زمینه علوم شناختی و پژوهشگر فرهنگ، نافرهنگی‌شدن زبان در بستر تحولات اجتماعی با حضوردکتر صادق رشیدی عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان و پژوهشگر فرهنگ و هنر، زبان به‌مثابه تصویر هویت در ناآرامی‌های ۱۴۰۱ با سخنرانی دکترمحمدجواد عظیمی استاد دانشگاه، روایت‌ها در جامعه؛ ارزش‌های صدق و کارآمدی با سخنرانی کورش علیانی دانش‌آموخته زبان‌شناسی و پژوهشگر، جامعه‌شناسی شعارهای طنز جنبش‌های اجتماعی با سخنرانی محمد فکری دانش‌آموخته جامعه‌شناسی، سلسله نشست هایی هستند که در گام اول برگزار خواهند شد.

گام اول سلسله نشست‌های هویت‌ زبانی ناآرامی، پنج‌شنبه  ۵ آبان۱۴۰۱ در ۲ نوبت صبح از ساعت ۹ تا ۱۲ و نوبت عصر از ساعت ۱۵ تا ۱۹ برگزار خواهد شد و عموم علاقمندان برای شرکت دراین نشست ها می‌توانند در سالن سلمان هراتی حوزه هنری واقع درانتهای غربی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، روبری خیابان پورموسی حضور یابند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند