نشست راه اندازی هسته «هنر انقلاب» مازندران برگزار شد

02:430

جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگی جهت تشکیل هسته هنر انقلاب حوزه هنری مازندران ( ویژه شهرستان های ساری و قائمشهر ) گرد هم آمدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این جلسه که عصر سه شنبه ۳۱ خرداد سال جاری با حضور جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگی صورت گرفت درباره تقویت راهبرد و حمایت از سرمایه های انسانی هنر انقلاب بحث و گفتگو شد.

رییس حوزه هنری مازندران در این رویداد که با هدف شکل گیری هسته هنر انقلاب (به عنوان یکی از برنامه های سند تحول این مرکز) در شهرستانهای ساری و قائمشهر برگزار شد ضمن اشاره به هجمه های فرهنگی غرب گفت: باید با گسترش زنجیره فعالیتهای سالم و موثر فرهنگی در سراسر استان برای فرهنگ، انقلاب و نظام خود تلاش کنیم.

مهدی معصومی گرجی با تاکید بر وجود چالشها و نگرانی های اجتماعی در زمینه های گوناگون از جمله فضای مجازی، تشکیل هسته های هنر انقلاب را راهکاری برای شناسایی ظرفیت ها، قابلیت ها و همچنین مسائل و مشکلات و یا پیشنهاد و اجرای طرح های عملیاتی عنوان کرد و گفت: پس از شکل گیری این گروهها، اعضای اصلی میتوانند بر اساس شناخت از فعالان اطراف خود ( و مبتنی بر ویژگی های حوزه هنری) به گسترش این هسته ها اقدام کرده و با تولید و انتشار آثار فاخر تلنگری به جامعه وارد کنند.

وی با اشاره به حضور قهرمانانی همچون حسن یزدانی در مازندران افزود: افرادی چنین شاخص و چهره، موجب انسجام مردمی خواهند شد و میتوان با تولیدات هنری مرام و مسلک پهلوانان را به مردم معرفی کرد که البته حوزه هنری مازندران به دنبال تولید مستندی در این ارتباط هست.

رییس حوزه هنری مازندران با ذکر این موضوع که نگاه ستاد مرکزی حوزه هنری فراتهران می باشد گفت: در ادامه این رویکرد این ستاد آمادگی همکاری های موثری را با مراکز استانی دارد و از آن جمله کمک هزینه جهت خرید آثار هنری که فاز نخست آن چندی پیش صورت گرفت را می توان نام برد.

سید رحیم موسوی ساروی کارشناس مسئول پژوهش و ناظر اجرای سند تحول حوزه هنری مازندران نیز در ابتدای این نشست با اشاره به این نکته که طبق برنامه تا سال ۱۴۰۳ موظف به تشکیل ۶ هسته هنر انقلاب در ۶ شهرستان مازندران هستیم گفت: این گروه ها به عنوان سرمایه های انسانی هنر اتقلاب، بازوی اجرایی حوزه هنری در شهرهای مختلف هستند.

وی ادامه داد: این هسته ها همچون شورای اندیشه ورز ( و بر اساس گروه بندی هایی)  با توجه به ماموریت های حوزه هنری به جذب هنرمندان رشته های مختلف و گسترش دایره تیمی اقدام کرده و همچنین با شناسایی شرایط، ظرفیت ها و نیاز های هر منطقه برای فعالیت متناسب فرهنگی و هنری پیشنهاد خواهند داشت.

در پایان، حاضرین این نشست ( هنرمندان و فعالان رشته های تجسمی، هنرهای تصویری، تئاتر، عکاسی، پژوهش هنر و ادبی) درباره این رویداد فرهنگی و هنری و چالش های پیش رو ضمن طرح پرسش هایی به بیان نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند