با ارائه پویا امامی؛
نشست «خطای شناختی در فهم زبان ناآرامی‌» برگزار می‌شود

02:000

نشست خطای شناختی در فهم زبان ناآرامی‌، از جمله نشست های همایش هویت زبانی ناآرامی، با حضور پویا امامی، مترجم و پژوهشگر فرهنگ و مؤلف در زمینه علوم شناختی، صبح پنج شنبه ۵ آبان درسالن سلمان هراتی حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پویا امامی، با اشاره به ضرورت بررسی شناختی وضعیت فعلی جامعه اظهارکرد: جنبه‌های شناختی پنهان مانده بهتر است کنکاش شود زیرا ممکن است دریچه های جدیدی برای حل خلاقانه مسایل پیش روی ما ایجاد کند که متاسفانه تا کنون به آنها پرداخت نشده است.

این پژوهشگر با اشاره به اینکه جوانان درشعارهای خود چیزی جز آبادی، آزادی و شرافت برای ایران نخواسته اند خاطر نشان کرد: تمام این‌ها خواسته قلبی هر ایرانی باغیرت است.بر این اساس، به نظر می‌رسد نوعی خطای شناختی اتفاق افتاده که خواسته های ارزشی به شیوه‌ای غیرارزشی نمایان شده است. وی در پایان اضافه کرد: اندیشمندان حوزه شناخت بهتر است برای حل این تهدید فعال‌تر وارد شوند چون فرصتی بی نظیر است.

قابل توجه است، زبان کودک در بحران و رسانه با حضور فرزانه فرزانه فخریان فعال رسانه‌ای و پژوهشگر زبان، خطاهای شناختی‌زبانی در ناآرامی با سخنرانی پویا امامی مترجم و مولف کتاب در زمینه علوم شناختی و پژوهشگر فرهنگ، نافرهنگی‌شدن زبان در بستر تحولات اجتماعی با حضوردکتر صادق رشیدی عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان و پژوهشگر فرهنگ و هنر، زبان به‌مثابه تصویر هویت در ناآرامی‌های ۱۴۰۱ با سخنرانی دکترمحمدجواد عظیمی استاد دانشگاه، روایت‌ها در جامعه؛ ارزش‌های صدق و کارآمدی با سخنرانی کورش علیانی دانش‌آموخته زبان‌شناسی و پژوهشگر، جامعه‌شناسی شعارهای طنز جنبش‌های اجتماعی با سخنرانی محمد فکری دانش‌آموخته جامعه‌شناسی، سلسله نشست هایی هستند که در گام اول برگزار خواهند شد.

گام اول سلسله نشست‌های هویت‌ زبانی ناآرامی، پنج‌شنبه  ۵ آبان۱۴۰۱ در ۲ نوبت صبح از ساعت ۹ تا ۱۲ و نوبت عصر از ساعت ۱۵ تا ۱۹ برگزار خواهد شد و عموم علاقمندان برای شرکت دراین نشست ها می‌توانند در سالن سلمان هراتی حوزه هنری واقع درانتهای غربی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، روبری خیابان پورموسی حضور یابند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند