در حوزه هنری استان قم؛
نشست بررسی تجربه‌های سیاست‌گذاری موسیقی در ایران برگزار شد

01:020

با هدف بررسی راهکارهای کارآمد برای سیاست‌گذاری موسیقی در کشور، نشستی با حضور رئیس و کارشناسان حوزه هنری قم و دبیر میز هنر و سینمای مرکز پژوهش‌های مجلس دفتر قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، با هدف بررسی راهکارهای کارآمد برای سیاست‌گذاری موسیقی در کشور، نشستی با حضور رئیس و کارشناسان حوزه هنری قم و دبیر میز هنر و سینمای مرکز پژوهش‌های مجلس دفتر قم برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام مجتبی فلاحتی پژوهشگر حوزه و دانشگاه با اشاره به برخی مسائل مربوط به موسیقی در کشور متذکر شد: «سیاست‌گذاری در حوزه موسیقی باید از ۴ منظر به حوزه موسیقی توجه کند. نخست تبیین و آسیب‌شناسی وضع موجود است. دوم تبیین وضع مطلوب. سپس باید راهکارهای انتقال از وضع موجود به وضع مطلوب بررسی و مشخص شود و در نهایت برای این حوزه سند تنظیم شود.»

همچنین حجت الاسلام مهدوی دبیر میز هنر و سینمای مرکز پژوهش‌های مجلس دفتر قم پیشنهاد برگزاری جلساتی با حضور صاحب‌نظران حوزه موسیقی از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، صدا و سیما، ‌خانه موسیقی، بنیاد رودکی و جشنواره موسیقی جوان ارائه نمود تا نظر تمامی کارشناسان این حوزه مطرح شود.

همچنین محمدعلی روزبهانی رئیس حوزه هنری استان قم تاکید نمود: «این نشست‌ها می‌بایست حول مسائل محوری و در جهت پاسخگویی به نیازهای مدیران مرتبط برگزار شود. مثلا می‌تواند درباره نسبت قوانین فعلی موسیقی با فقه بحث و گفتگو شود.»

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند